Obserwuj w Google News

Nie żyje dziecko przygniecione bramą automatyczną. "Było uwięzione między elementami bramy"

PAP
1 min. czytania
25.09.2022 18:29
Zareaguj Reakcja

Nie żyje 3-letni chłopiec, który w niedzielę został przygnieciony automatyczną bramą na posesji domu – poinformowała PAP kom. Aneta Sobieraj z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Do tragedii doszło na terenie powiatu pabianickiego.

Dziecko przygniecone przez bramę automatyczną
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę przed południem na jednej z posesji w miejscowości Nowa Gadka na terenie gminy Ksawerów w woj. łódzkim. Strażacy otrzymali powiadomienie o dziecku uwięzionym w bramie wjazdowej, pomiędzy metalowymi elementami rozsuwającej się przy pomocy silnika elektrycznego.

- Na miejscu strażacy zastali dziecko bez czynności życiowych uwięzione między elementami bramy. Uwolnienie chłopca było możliwe tylko przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Mimo podjętej przez strażaków i zespół ratownictwa medycznego resuscytacji krążeniowo-oddechowej, nie udało się przywrócić czynności życiowych dziecka na miejscu zdarzenia – przekazał portalowi TVP3 Łódź mł. kpt. Szymon Giza z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Pabianicach.

Redakcja poleca

Dziecko przygniecione bramą automatyczną

Chłopiec w stanie krytycznym został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Łodzi, gdzie lekarzom nie udało się uratować jego życia.

Okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora. Jak poinformowała kom. Sobieraj, opiekunowie dziecka byli trzeźwi. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Bartłomiej Pawlak