Obserwuj w Google News

Ginekolog wygrał w sądzie z przeciwnikami aborcji. "Przełomowy wyrok"

1 min. czytania
17.09.2021 11:42
Zareaguj Reakcja

Ginekolog z Oleśnicy wygrał w sądzie z działaczami Fundacji Pro-Prawo do życia. Jan B., Adam B. i Mariusz D.pomawiali lekarza o przeprowadzanie zabiegów aborcji niezgodnie z prawem.

Antyaborcyjny transparent - zdjęcie ilustracyjne
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER

Trzy osoby za pomawianie lekarza Dr. Łukasza Jagielskiego z Oleśnicy mają zapłacić grzywny po trzy tysiące złotych i wspólnie 15 tysięcy złotych nawiązki za szkody dla ginekologa. Według prawnika lekarza to przełomowy, chociaż jeszcze nieprawomocny wyrok w kraju.

Oleśnica. Ginekolog wygrał przeciwnikami aborcji, którzy go pomawiali

Przed oleśnickim szpitalem i prywatnym gabinetem ginekologa przeciwnicy aborcji organizowali liczne pikiety z hasłami oskarżającymi lekarza o zabójstwa dzieci. Dr Łukasz Jagielski zdecydował się na wystąpienie do sądu z prywatnym aktem oskarżenia.

Po wielu miesiącach procesu Sąd Rejonowy w Oleśnicy uznał, że lekarz został pomówiony w ten sposób, że mógł utracić zaufanie publiczne. – W uzasadnieniu sąd stwierdził, że nie można bezkarnie epatować makabrycznymi zdjęciami i oskarżać o morderstwo w sytuacji, gdy postępuje się zgodnie z obowiązującym prawem – powiedział w rozmowie z OlesnicaInfo.pl mecenas Tomasz Hachoł, który reprezentuje Jagielskiego. Zasądzoną nawiązkę ginekolog obiecał przekazać na cele społeczne.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/Olesnicainfo.pl/oprac. AK