Obserwuj w Google News

Oświęcim: startuje proces ws. wypadku kolumny BOR

Redakcja
1 min. czytania
16.10.2018 10:18
Zareaguj Reakcja

W Sądzie Rejonowym w Oświęcimiu rozpoczął się proces w sprawie wypadku kolumny BOR z Fiatem Seicento w lutym ub. r. Śledczy oskarżyli kierowcę fiata Sebastiana K. o nieumyślne spowodowanie wypadku.

Oświęcim: startuje proces ws. wypadku kolumny BOR
fot. L.Kalinowski/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Sebastian K. na salę rozpraw przyszedł wraz z obrońcą Władysławem Pociejem. Przed wejściem przyznał, że nie jest zdenerwowany, ale nieco zestresowany obecnością mediów. Dodał, że jedne z pierwszych słów, które zamierza wypowiedzieć na sali rozpraw, to: „Nie przyznaję się do winy”.

Będzie proces ws. wypadku Szydło. Oskarżony nie zgodził się na umorzenie sprawy

Do wypadku doszło 10 lutego 2017 r. w Oświęcimiu. Policja podała, że rządowa kolumna trzech samochodów, w której jechała ówczesna premier Beata Szydło, wyprzedzała Fiata Seicento. Jego kierowca Sebastian K. przepuścił pierwszy samochód, a następnie zaczął skręcać w lewo i uderzył w auto ówczesnej szefowej rządu. Samochód z Beatą Szydło wjechał w drzewo. Poszkodowana została w nim premier oraz funkcjonariusze BOR.

TYLKO U NAS: Wiemy, ile kosztuje śledztwo ws. wypadku Beaty Szydło

Akt oskarżenia odczytał we wtorek prokurator okręgowy z Krakowa Rafał Babiński. Śledczy zarzucił Sebastianowi K. nieumyślne spowodowanie wypadku. Grozi za to kara do 3 lat więzienia. Zdaniem śledczego kierowca nie rozeznał odpowiednio sytuacji na drodze i wymusił pierwszeństwo.

RadioZET.pl/PAP/JŚ