Obserwuj w Google News

Podwójne zabójstwo w Pleszewie. 16-latek wśród zatrzymanych. Policja ujawnia nowe fakty

1 min. czytania
14.02.2022 08:43
Zareaguj Reakcja

W wielkopolskim Pleszewie doszło do podwójnego morderstwa. Policja zatrzymała pięciu mężczyzn podejrzanych o dokonanie zbrodni. Najmłodszy z nich ma 16 lat – poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Andrzej Borowiak.

Podwójne morderstwo w Pleszewie
fot. PAP

Do  podwójnego zabójstwa w Pleszewie doszło w niedzielę 13 lutego o godzinie 12 w jednej z firm na placu Kościuszki, zajmującej się handlem basenami. W związku ze zbrodnią ogłoszono alarm dla całej jednostki policji w tym mieście.

Podwójne zabójstwo w Pleszewie. Zatrzymano podejrzanych

W biurze przedsiębiorstwa byli trzej mężczyźni w wieku 35, 41 i 51 lat – mieszkańcy Dobrzycy i Pleszewa. W pewnym momencie do środka wtargnęło kilku napastników, którzy ich pobili. 35-latek i 51-latek zginęli na miejscu. Napaść przeżył 41-latek, którego przewieziono do pleszewskiego szpitala.

Redakcja poleca

Napastnicy uciekli z miejsca zdarzenia szarym samochodem BMW na pleszewskich numerach rejestracyjnych. Mieli przy sobie siekiery, tasaki i kije bejsbolowe. W poniedziałek poznańska policja poinformowała o ich zatrzymaniu. Wszyscy podejrzani o dokonanie morderstwa są mieszkańcami powiatu pleszewskiego w wieku od 16 do 22 lat.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.
Mobilizacja w policji w zw. z podwójnym morderstwem w Pleszewie
6 Zobacz galerię
fot. PAP/Tomasz Wojtasik

RadioZET.pl/PAP