Obserwuj w Google News

Studentki AGH umieściły list w butelce. Po 10 latach znalazł go rosyjski ekolog

2 min. czytania
16.06.2021 13:22
Zareaguj Reakcja

List, który 10 lat temu studentki krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej umieściły w butelce i wrzuciły do Morza Bałtyckiego niedaleko Petersburga, został odnaleziony na wyspie w Zatoce Fińskiej. Znalazca, rosyjski ekolog, skontaktował się z autorkami.

List
fot. Facebook/AGH

Informacją o niecodziennej historii uczelnia podzieliła się we wtorek w mediach społecznościowych. 10 lat temu Natalia Kunowska, Ewelina Pająk, Justyna Skrzypaszek-Zegiel i Angelika Druzgała z Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu AGH przebywały na wymianie na partnerskiej uczelni w rosyjskim Petersburgu.

List studentek AGH odnaleziony po 10 latach. Znalazł go rosyjski ekolog

Zgodnie z ich relacjami, podczas pobytu na plaży wpadły na pomysł, aby napisać  list i w butelce wrzucić go do wody. W krótkiej wiadomości prosiły o kontakt i dołączyły 10 rubli "dla przyciągnięcia uwagi", a także numer telefonu. Ich list odnalazł rosyjski ekolog Maxim Zholudev.

"Przyznam, że czasami zdarzało mi się myśleć co się stało z ów butelką. Jakież było moje zdziwienie, gdy dziś dostałam wiadomość od pana Maksima, który znalazł butelkę na wyspie w Zatoce Fińskiej. Maksim jest ekologiem, więc przeprosiłam za zaśmiecanie zatoki, ale na szczęście nie pogniewał się. Chyba dla każdego byłoby to miłe zaskoczenie, że śmieć nie jest zwykłym śmieciem" – opisywała w mediach społecznościowych Natalia Kunowska.

Dodała też: "Jeśli intencja jest silna i szczera to wszechświat zawsze zadziała". "Fakt, że wierzyłyśmy, że ktoś ją znajdzie i z tą pewnością i intencją ją wrzuciłyśmy. Jak w coś wierzysz, to się dzieje, tylko że czasami po 10 latach" - skomentowała z kolei Ewelina Pająk, którą Kunowska oznaczyła w swoim poście. Absolwentki AGH zaapelowały również o to, aby nie wyrzucać śmieci do morza i nie zmieniać numerów telefonów zbyt często.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/PAP/Facebook