Obserwuj w Google News

Pyton tygrysi odnaleziony. Trafił do szpitala i będzie operowany [FOTO]

Redakcja
1 min. czytania
19.10.2018 18:57
Zareaguj Reakcja

Na drodze pomiędzy Sulejowem a Piotrkowem Trybunalskim odnaleziono pytona tygrysiego. Dwumetrowy ranny gad szukał możliwości wygrzania się na asfalcie. Zwierzę trafiło do szpitala i będzie operowane. 

Pyton tygrysi
fot. Animal Rescue Poland

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W czwartek w godzinach wieczornych wolontariusze Animal Rescue Polska otrzymali zgłoszenie o znalezieniu Pytona Tygrysiego na drodze pomiędzy Sulejowem a Piotrkowem Trybunalskim. Na miejscu okazało się, że ranny gad ma dwa metry długości. Zwierzę szukało możliwości wygrzania się na asfalcie.

Na pomoc zwierzęciu ruszyli wolontariusze Animal Rescue Polska oraz Lekarze z kliniki GaborVet. 

Animal Rescue Poland
fot. Animal Rescue Poland

W nocy pyton tygrysi trafił do szpitala dla Gadów prowadzonego przez Lekarza Weterynarii Gabora Kamińskiego. Operacja rannego gada miała odbyć się w piątek. 

Pyton tygrysi w Warszawie 

Na początku lipca koło miejscowości Gassy  znaleziono prawie sześciometrowej długości świeżą wylinkę (zrzuconą skórę) pytona tygrysiego. Od tego czasu poszukiwano zwierzęcia. W akcję zaangażowali się policjanci, strażacy, wolontariusze oraz... Krzysztof Rutkowski.  Na piasku nad wodą odnaleziono ślady węża.

Anakonda sieje postrach w jeziorze. Zamknięto kąpielisko [FOTO]

We wrześniu fundacja Animal Rescue Poland poinformowała o zakończeniu akcji. Po konsultacjach z ekspertami uznano, że gad nie przeżyje coraz chłodniejszej pogody

RadioZET.pl/Animal Rescue Poland/DG