Obserwuj w Google News

Sześcioraczki w Krakowie. To pierwsze takie narodziny w Polsce

1 min. czytania
20.05.2019 17:00
Zareaguj Reakcja

Sześcioraczki: cztery dziewczynki i dwóch chłopców, urodziły się w szpitalu uniwersyteckim w Krakowie – dowiedziało się w poniedziałek Radio ZET. To pierwszy taki przypadek w Polsce. Poród odebrali w poniedziałek przed południem lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego.

Sześcioraczki w Krakowie. To pierwsze takie narodziny w Polsce
fot. hxdbzxy/shutterstock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Sześcioraczki rodzą się bardzo rzadko – statystycznie raz na 4,7 miliarda ciąż na świecie, taką ciążę trudno też doprowadzić do szczęśliwego finału.

Jak poinformowali lekarze, ciąża została rozwiązana w 29. tygodniu przez cesarskie cięcie. Mama czuje się dobrze, dzieci przebywają w inkubatorach, każde z nich waży około 1 kg.

Meghan Markle urodziła. Jakiej płci jest dziecko książęcej pary?

– Najprawdopodobniej to pierwsze sześcioraczki w Polsce – powiedziała rzeczniczka szpitala Maria Włodkowska.

We wtorek na konferencji prasowej lekarze podadzą więcej informacji na temat niezwykłych narodzin – według statystyk sześcioraczki rodzą się bardzo rzadko – raz na 4,7 miliarda ciąż na świecie, taką ciążę trudno też doprowadzić do szczęśliwego finału.

Sześcioraczki urodziły się w Krakowie. Duda składa gratulacje 

Do informacji o narodzinach odniósł się po południu na Twitterze prezydent Duda.

"Niesamowita wiadomość! W Krakowie urodziły się dziś 6-raczki. To pierwszy taki przypadek w Polsce. Mama i Dzieci (4 dziewczynki i 2 chłopców) czują się dobrze (jak na tę wyjątkową sytuację). Gratulacje i podziękowania dla Rodziców i Personelu Medycznego!" - napisał.

60893686_292911371661917_1061891833136676864_n
fot.

RadioZET/PAP