,

Pierwszy sondaż po taśmach Kaczyńskiego. Opozycja będzie w szoku

Redakcja
30.01.2019 16:53

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w ostatnim tygodniu stycznia 2019 roku, PiS uzyskałoby 37 procent głosów Polaków - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster na zlecenie ''Super Expressu''. 

Pierwszy sondaż po taśmach Kaczyńskiego. Opozycja będzie w szoku
fot. PAP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

 

Taśmy Kaczyńskiego, afera KNF oraz zatrzymanie Bartłomieja M. Mijające tygodnie w polskiej polityce obfitują w wydarzenia, które zdaniem wielu publicystów i polityków miały zaszkodzić partii Jarosława Kaczyńskiego. Z najnowszego sondażu Instytut Badań Pollster dla ''Super Expressu'' wynika, że Prawo i Sprawiedliwość znów zmiażdżyło opozycję. 

Najnowszy sondaż partyjny 

Z badania wynika, 37 procent Polaków zadeklarowało oddanie głosu na Zjednoczoną Prawicę. Poparcie dla ZP utrzymało się na podobnym poziomie, jak w poprzednim sondażu.

Chęć oddania głosu na Platformę Obywatelską zadeklarowało 24 proc. badanych. Na trzecim miejscu w badaniu z 10 proc. poparciem znalazła się partia Roberta Biedronia, na czwartym z 7 proc. poparciem PSL oraz Kukiz'15 - 6 proc.  

Poza Sejmem znalazłyby się: SLD (4 proc.), Nowoczesna (4 proc.), Partia Korwin (3 proc.), partia Razem (2 proc.), partia Zieloni (2 proc.) oraz Teraz! Ryszarda Petru (1 proc.). 

sondaż
fot.

- Te wydarzenia nie są zbyt jasne dla wyborców i aż tak nie demobilizują elektoratu PiS, bo poparcie dla tej partii jest stabilne od dłuższego czasu. Partia Kaczyńskiego może pochwalić się kilkoma sukcesami, jak np. 500 plus czy obniżenie wieku emerytalnego, a te rozwiązania są czytelne, jasne i przekonują do siebie te 37 proc. badanych – komentuje wyniki sondażu prof. Kazimierz Kik, politolog.

RadioZET.pl/Super Express/DG 

Logo radiozet Dzieje się