Obserwuj w Google News

Tragiczny wypadek podczas prac polowych. Nie żyje zasłużony strażak OSP

1 min. czytania
26.07.2022 12:36
Zareaguj Reakcja

Tragiczny wypadek w Zabrzeży. Nie żyje strażak OSP Zbigniew Janczura. 66-latek zginął podczas prac polowych.

wypadek
fot. OSP Czerniec/OSP Zabrzeż

Do tragedii doszło w poniedziałek przed godz. 11 w miejscowości Zabrzeż (woj. małopolskie). Służby otrzymały zgłoszenie o nieszczęśliwym wypadku. Mężczyzna miał zostać przygnieciony przez kombajn.

Zabrzeż. Tragedia podczas prac polowych. Nie żyje strażak OSP

Przyjechało pięć zastępów strażaków, policja oraz pogotowie. Lądował także śmigłowiec LPR. 

- Po przybyciu na miejsce okazało się, że kombajn nie przygniótł, a przejechał po mężczyźnie. Leżał on za maszyną i był przytomny - relacjonował bryg. Marian Marszałek, naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego KM PSP w Nowym Sączu, cytowany przez serwis nowysacz.naszemiasto.pl.

Redakcja poleca

Strażacy pomogli przetransportować rannego do karetki. Mężczyzna stracił przytomność i był reanimowany.

Poszkodowanego przejęła załoga śmigłowca LPR. Niestety, nie udało się przywrócić mu funkcji życiowych.

- Mężczyzna zaraz po wypadku był przytomny. Chwilę później stracił przytomność i przestał oddychać. Bardzo długo była prowadzona reanimacja, która niestety się nie powiodła. Mężczyzna zmarł - mówił portalowi sadeczanin.info oficer dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. 

Strażacy pożegnali kolegę na Facebooku. "Osobą, która w wyniku tego zdarzenia poniosła śmierć był druh z OSP Zabrzeż. Długoletni i zasłużony strażak Zbigniew Janczura. Rodzinie zmarłego tragicznie, jak i wszystkim strażakom z OSP Zabrzeż składamy kondolencje oraz szczere wyrazy współczucia. Cześć Jego pamięci!" - napisano na profilu OSP Czerniec.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/nowysacz.naszemiasto.pl./sadeczanin.info