Obserwuj w Google News

Wąż boa grasował po Warszawie. Schwytała go policja

Redakcja
1 min. czytania
06.09.2018 12:55
Zareaguj Reakcja

Boa tęczowy złapany w środę wieczorem w Warszawie trafił do specjalnego ośrodka przy stołecznym ZOO. Gad czeka na wyjaśnienie sprawy, być może zgłosi się po niego właściciel.

Wąż boa grasował po Warszawie. Schwytała go policja
fot. Pixabay

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– W środę, około godz. 22 na komisariat przy ul. Żytniej w Warszawie wpadła kobieta. Krzyczała, że na podwórku przy ul. Gibalskiego, nieopodal komisariatu, jest wąż – opowiada podkom. Marta Sulowska oficer prasowy Komendanta Rejonowego Policja Warszawa IV. Policjanci poszli na miejsce i zabezpieczyli teren. Wezwali ekopatrol straży miejskiej.

Wąż pełzł chodnikiem w centrum Warszawy. Zaatakował strażnika

– Nasi wyspecjalizowani funkcjonariusze schwytali węża. Są do tego przygotowani, posiadają odpowiednią wiedzę, są wyposażeni w specjalne narzędzia i transportery – wyjaśnił w rozmowie z PAP Jerzy Jabraszka z Referatu Prasowego Straży Miejskiej.

Okazało się, że 1,5-metrowy gad to boa tęczowy. „To boa popularny wśród hodowców. Jest niegroźny” – powiedział Jabraszka.

Kolejna wylinka węża nad Wisłą. Leżała na plaży w Warszawie [WIDEO]

Strażnicy z ekopatrolu przewieźli węża do ośrodka CITES [CITES to skrót od angielskiej nazwy Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora] znajdującego się przy stołecznym ZOO. Tam gad czeka na wyjaśnienie sprawy. Być może zgłosi się po niego właściciel.

RadioZET.pl/PAP/BM