Obserwuj w Google News

Rasistowski atak na Koreankę we Wrocławiu. „Ty pier****ny Chińczyku”

Redakcja
1 min. czytania
17.07.2018 14:50
Zareaguj Reakcja

Atak na Koreankę w centrum Wrocławia. Jak informuje Onet, 37-letnia obywatelka Korei Południowej została uderzona w twarz i obrażona. Napastnik usłyszał prokuratorskie zarzuty. 

Rasistowski atak na Koreankę we Wrocławiu. „Ty pier****ny Chińczyku”
fot. Flickr.com

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

 

Do skandalicznego zdarzenia doszło w niedzielę na wrocławskim Rynku. Tuż przed godziną 17 do strażników miejskich podeszła kobieta, która zgłosiła rasistowski atak na swoją koleżanką z Korei Południowej. Z jej relacji wynikało, że Koreanka została uderzona w twarz i obrażona słowami: „ty pier****ny Chińczyku”. Kobieta podała rysopis sprawcy, a strażnicy rozpoczęli poszukiwania mężczyzny.

– Podejrzany uciekł w kierunku ulicy Igielnej. Patrol straży namierzył go w rejonie ulicy Odrzańskiej. W trakcie interwencji mężczyzna znieważył strażników, groził im oraz kazał odstąpić od interwencji – mówił w rozmowie z Onetem Waldemar Forysiak, rzecznik Straży Miejskiej Wrocławia.

Wrocław. Atak na Koreankę

Mężczyzna po przewiezieniu na komisariat policji został przebadany alkomatem. W jego krwi wykryto prawie 2,8 promila. 32-latek usłyszał zarzut z art. 119 Kodeksu karnego, który mówi, że kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości, podlega karze pozbawienia wolności od trzech miesięcy do lat pięciu.

Zrobił awanturę i oddał mocz w kebabie. Wiemy jaki otrzymał wyrok

– Po przeprowadzeniu wszystkich czynności podejrzany został zwolniony do domu – powiedział Onetowi Łukasz Dutkowiak, rzecznik Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: 

  • Albert Einstein był rasistą? Te stwierdzenia noblisty szokują
  • Afera w Netflixie. Szef komunikacji zwolniony za rasizm

RadioZET.pl/Onet/DG