Obserwuj w Google News

Samochód dostawczy potrącił na pasach 6-latkę. Dziewczynka nie przeżyła

1 min. czytania
02.12.2021 18:07
Zareaguj Reakcja

Nie żyje 6-letnia dziewczynka z Wejherowa, którą potrącił na pasach kierowca samochodu dostawczego. Lekarze walczyli o życie dziecka przez kilka godzin.

Karetka
fot. ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER/Zdj. ilustracyjne

Zmarła sześcioletnia dziewczynka, którą potrącił kierowca samochodu dostawczego na przejściu dla pieszych w Wejherowie na Pomorzu. TVN24 podało, że mimo starań lekarzy nie udało się uratować dziewczynki.

U dziecka doszło do zatrzymania akcji serca. Zmarła po kilku godzinach walki o jej życie w szpitalu. Informację o śmierci 6-latki przekazała rzeczniczka prasowa policji w Wejherowie Anetta Potrykus.

Redakcja poleca

Wypadek w Wejherowie. 6-latka śmiertelnie potrącona na pasach

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 6 na ul. Gdańskiej w Wejherowie, na jezdni w kierunku Słupska. Wejherowska policja poinformowała, że mercedes sprinter o godz. 12:40 uderzył w przechodzącą na pasach 6-letnią dziewczynkę.

Wypadek w Wejherowie
fot. KPP w Wejherowie

- Przechodziła przez przejście dla pieszych w towarzystwie osoby dorosłej i innego dziecka. Tylko dziewczyna została poszkodowana - powiedziała Polskiej Agencji Prasowej Potrykus. Z kolei w rozmowie z Onetem przekazała, że 6-latka była reanimowana.  

Według wstępnych ustaleń kierowca samochodu dostawczego był trzeźwy. Policja pobrała jego krew do badań toksykologicznych. W sprawie trwa śledztwo.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/TVN24/Fakt/oprac. AK