Obserwuj w Google News

Tragiczny wypadek na Lubelszczyźnie. Nie żyje 13-letnia rowerzystka

PAP
1 min. czytania
20.07.2022 08:35
Zareaguj Reakcja

Jadąca na rowerze 13-latka zginęła po potrąceniu przez samochód we wtorek wieczorem w Zakrzówku (woj. lubelskie) na drodze wojewódzkiej nr 842. Jej koleżanka została przetransportowana do szpitala. Kierujący autem 22-latek był trzeźwy.

Wypadek
fot. RadioZET

Wypadek zdarzył się po godz. 21 w Zakrzówku na drodze wojewódzkiej nr 842, gdy cztery koleżanki jechały na rowerach - poinformowała mł. asp. Katarzyna Glinka z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

- Kierujący samochodem osobowym potrącił 13-letnią dziewczynkę, która poniosła śmierć na miejscu mimo reanimacji. Z kolei jej 14-letnią koleżankę z lekkimi obrażeniami ciała przetransportowano do szpitala, ale została już wypisana do domu - powiedziała policjantka.

Redakcja poleca

Wypadek w Zakrzówku. Nie żyje 13-letnia rowerzystka

Jak dodała, do wypadku doszło poza terenem zabudowanym na odcinku wśród pól, gdzie nie było oświetlenia. - Kierujący samochodem 22-latek był trzeźwy. Jak wyjaśnił, nie zauważył rowerzystek na drodze. Zaraz po wypadku podjął reanimację potrąconej dziewczynki - przekazała mł. asp. Glinka. 
 
Droga była zablokowana przez kilka godzin. Policja ustala przyczyny wypadku pod nadzorem prokuratora.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Gabriela Bogaczyk/oprac. AK