Obserwuj w Google News

Zabójstwo Aleksandry i jej córki Oliwii. Już wiadomo, jak zginęła matka 15-latki

1 min. czytania
19.07.2022 14:41
Zareaguj Reakcja

Przyczyną śmierci zamordowanych w lutym br. 45-letniej Aleksandry z Częstochowy i jej 15-letniej córki Oliwii było gwałtowne uduszenie. Prokuratura otrzymała właśnie wyniki badań histopatologicznych tkanek pobranych od obu ofiar.

Zabójstwo Aleksandry i Oliwii z Częstochowy
fot. Śląska policja

Aleksandra i jej 15-letnia córka Oliwia zaginęły 10 lutego. Ich zwłoki znaleziono 11 dni później w kompleksie leśnym niedaleko Romanowa. Zarzut zabójstwa usłyszał ich znajomy Krzysztof R., który został aresztowany jeszcze przed odnalezieniem ciał.

Zabójstwo Aleksandry i Oliwii z Częstochowy

Z przeprowadzonej niedługo później sekcji zwłok matki i córki wynikało, że młodsza z ofiar została prawdopodobnie uduszona. Biegli nie byli w stanie wskazać przyczyny śmierci starszej z ofiar, konieczne były dodatkowe badania. Teraz prokuratura otrzymała ich wyniki.

Redakcja poleca

– Zostały wykonane szczegółowe badania posekcyjne – histopatologiczne, czyli mikroskopowe badania tkankowe materiału, który wcześniej został pobrany. Jeśli chodzi o młodszą pokrzywdzoną biegli potwierdzili wcześniejsze ustalenia, że w jej przypadku doszło do uduszenia gwałtownego. Taką samą przyczynę byli w stanie już też określić jeśli chodzi o starszą z pokrzywdzonych. Obie te kobiety poniosły śmierć na skutek uduszenia gwałtownego – powiedział we wtorek Krzysztof Budzik z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Jak dodał, prokuratura czeka jeszcze na całościową opinię biegłych, podsumowującą badania przeprowadzone po sekcji zwłok. Z wcześniejszej opinii, toksykologicznej, wynikało, że zamordowane nie miały w organizmach alkoholu ani narkotyków.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP