Obserwuj w Google News

Kolejne zwłoki mężczyzny znalezione w strefie objętej stanem wyjątkowym

1 min. czytania
22.10.2021 14:55
Zareaguj Reakcja

Ciało mężczyzny zostało znalezione we wsi Kuścińce (Podlaskie), w strefie objętej stanem wyjątkowym - podała podlaska policja. Rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa powiedział, że "przy ciele mężczyzny nie znaleziono dokumentów".

kolejne zwłoki na granicy
fot. TOMASZ MATUSZKIEWICZ / SUPER EXP /AGENCJA SE/ East News

Ciało mężczyzny zostało znalezione we wsi Kuścińce (Podlaskie), w strefie objętej  stanem wyjątkowym. Rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa poinformował krótko, że informację o odnalezieniu zwłok w piątek rano przekazała policji Straż Graniczna.

- Obecnie trwają czynności procesowe i identyfikacyjne prowadzone przez policjantów pod nadzorem prokuratora - przekazał Krupa.

Redakcja poleca

W rozmowie z Onetem Tomasz Krupa powiedział, że "policjanci nie znaleźli przy ciele dokumentów, stąd trudno ustalić kim był mężczyzna i jak znalazł się na tym zalesionym terenie". Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Sokółce.

Od 2 września 2021 roku w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy wydanego na wniosek Rady Ministrów rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy. 30 września Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni, dzień później opublikowano rozporządzenie prezydenta w tej sprawie. Od początku października Straż Graniczna zanotowała ponad 12 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

RadioZET.pl/ PAP/ Onet