Obserwuj w Google News

Alert RCB: "huk, dym. Stosuj się do poleceń". Ostrzeżenie na środę i czwartek

1 min. czytania
03.10.2023 12:00
Zareaguj Reakcja

Mieszkańcy Żyrardowa pod Warszawą dostali we wtorek SMS-y z alertami Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. "Uwaga! 4 i 5.10 odbędzie się ćwiczenie obronne z użyciem pirotechniki (huk, dym)" – czytamy w komunikacie RCB. Służby proszą o zachowanie spokoju i stosowanie się do poleceń.

RCB ostrzega Żyrardów
fot. RCB

3 października alert RCB został rozesłany na telefony komórkowe mieszkańców powiatu żyrardowskiego w województwie mazowieckim. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje, że na terenie Żyrardowa i okolicznych gmin w dniach 4-5 października odbędą się ćwiczenia obronne z wykorzystywaniem pozoracyjnych środków pirotechnicznych.

"Uwaga! 4 i 5.10 w Żyrardowie odbędzie się ćwiczenie obronne z użyciem pirotechniki (huk, dym). Zachowaj spokój! Stosuj się do poleceń służb i osób ćwiczących" – czytamy w wiadomości rozsyłanej przez RCB.

RCB
fot. RCB

RCB ostrzega. W Żyrardowie ruszają ćwiczenia obronne

"Nad bezpieczeństwem ćwiczących i mieszkańców będą czuwać widoczne patrole wojskowe oraz odpowiednie służby i straże. W razie znalezienia się w rejonie realizowanych akcji, proszę stosować się do poleceń osób ćwiczących" – poinformował Urząd Miasta w Żyrardowie.

Nie przegap