Obserwuj w Google News

Antoni K. uchylał się od alimentów. Znany aktor z kolejnym zarzutem

2 min. czytania
12.05.2023 17:19
Zareaguj Reakcja

Aktor Antoni K. usłyszał w warszawskiej prokuraturze zarzut uchylania się od płacenia alimentów na rzecz swojego syna oraz byłej żony - dowiedziała się PAP. Chodzi o zaległości mające sięgać "co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych".

Antoni K. alimenty
fot. Pawel Wodzynski/East News

Antoni K. z zarzutem uchylania się od alimentów – podała w piątek 12 maja Polska Agencja Prasowa. Informację potwierdziła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

- Antoniemu K. został przedstawiony zarzut, że w okresie od czerwca 2022 r. do 27 stycznia 2023 r. uchylał się od wykonywania ciążącego na nim obowiązku alimentacyjnego na rzecz małoletniego syna oraz żony, gdzie łączna wysokość powstałych zaległości stanowi równowartość co najmniej trzech świadczeń miesięcznych - podkreśliła prokurator Aleksandra Skrzyniarz.

Antoni K. uchylał się od alimentów. PAP: Chodzi o kilkadziesiąt tys. zł

Aktor był przesłuchiwany 11 maja. - Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, jak również złożył obszerne wyjaśnienia w sprawie. Postępowanie przygotowawcze jest kontynuowane - dodała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Redakcja poleca

Według ustaleń PAP łączna wysokość powstałych zaległości w alimentach wynosi co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego grozi grzywa, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

To nie jest jedyny zarzut, który w ostatnim czasie usłyszał aktor. W połowie lutego 2023 roku K. został zatrzymany na warszawskiej Woli. - Kierowca audi został przebadany pod kątem alkoholu. Był trzeźwy. Natomiast narkotest wykazał, że znajduje się pod wpływem środków odurzających - poinformował wtedy PAP Bartłomiej Śniadała z Komendy Stołecznej Policji.

O jego rozstaniu z aktorką Joanną Opozdą rozpisywała się większość mediów w 2022 roku. Według niektórych portali para rozstała się w atmosferze skandalu. Aktor miał zdradzać swoją żonę i tuż przed porodem ją porzucić. W mediach niejednokrotnie pojawiały się również informacje o konflikcie pary. Sami aktorzy też publicznie wypowiadali się m.in. w temacie swoich sporów finansowych, w tym niepłacenia przez aktora alimentów na syna.

RadioZET.pl/PAP - Bartłomiej Figaj