,

Kolejny wybuch gazu. Z gruzów wyciągnięto dwóch mężczyzn

31.01.2023 13:06

Dwaj mężczyźni ucierpieli wskutek wybuchu gazu w budynku mieszkalnym w Baranowie, na południu województwa wielkopolskiego. Strażacy wyciągnęli rannych z oparzeniami z gruzowiska. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Baranów. Wybuch gazu
fot. screen KP PSP w Kępnie/Twitter

Do wybuchu gazu doszło w jednym z domów przy ulicy Wrocławskiej w Baranowie. Z relacji mediów lokalnych wynika, że część dwukondygnacyjnego budynku została mocno zniszczona.

Baranów. Wybuch gazu w domu. Z gruzów wyciągnięto rannych

Służby o eksplozji zawiadomiono we wtorek 31 stycznia po godz. 11. - Z domu wyniesiono dwóch mężczyzn z oparzeniami. W drodze jest śmigłowiec LPR – relacjonował przed południem strażak. - Obie osoby zostały zabrane do szpitala - mówił strażak lokalnemu Radiu SUD.

Rafał Stramowski z kępińskiej policji dodał, że ocalonymi z wybuchu są mężczyźni w wieku 41 i 47 lat. - Młodszy z nich jest mieszkańcem domu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zamówił hydraulika i do wybuchu doszło podczas wykonywania prac naprawczych – powiedział oficer prasowy. Na miejscu służby pracują pod nadzorem prokuratury.

W ostatnich dniach doszło do tragicznego wybuchu gazu w kamienicy w Katowicach. Spod gruzów zawalonego 3-piętrowego budynku wyciągnięto ciała dwóch osób - matki i córki.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Ewa Bąkowska/Radio SUD/KP PSP w Kępnie