Obserwuj w Google News

Matka i dziecko wpadli do wody. Poszukiwania przerwano

2 min. czytania
30.12.2022 15:45
Zareaguj Reakcja

Do rzeki Wieprz w miejscowości Chlewiska koło Lubartowa (woj. lubelskie) wpadły dwie osoby - kobieta i dziecko. Około godz. 16 z wody wyłowiono 10-latka. Chłopiec trafił do szpitala. Kontynuowano poszukiwania matki, które po godzinie 17 zakończono. Na miejscu pracowali strażacy, ratownicy i policja.

akcja ratunkowa na Wieprzu
fot. Policja Lubelska

W piątek około godz. 14 świadek zawiadomił służby, że dwie osoby, prawdopodobnie matka z dzieckiem, wpadli do Wieprza w miejscowości Chlewiska niedaleko Lubartowa. Rzecznik KP PSP w tym mieście st. kpt. Michał Mazur powiedział, że z rzeki wyłowiono około 10-letniego chłopca.

 - Trwa jego reanimacja - przekazał po godzinie 16. Według informacji Polsat News dziecko zostało przetransportowane do szpitala w Lublinie. Po godzinie 17 zakończono poszukiwania matki. Służby mają je ponowić w sobotę. Jak dowiedziała się dziennikarka Polsatu, nie ma nadziei na odnalezienie kobiety żywej.

Kobieta z dzieckiem wpadli do rzeki Wieprz

 - Akcja została zawieszona. Jej ponowienie planowane jest jutro od godzin porannych - przekazała PAP sierż. szt. Jagoda Stanicka z KPP w Lubartowie. Wcześniej powiedziała, że z relacji świadków wynika, że kobieta prawdopodobnie ratowała dziecko, które wpadło do koryta rzeki.

Redakcja poleca

W poszukiwania na rzece w różnych miejscach zaangażowani byli policjanci, 10 zastępów straży pożarnej, nurkowie, dron i trzy łodzie. Na miejsce przyjechały także trzy karetki pogotowia. - Zadysponowane są wszystkie możliwe siły. Ustalamy szczegółowe okoliczności tego zdarzenia – podała policjantka.

Rzecznik KP PSP w Lubartowie st. kpt. Michał Mazur zapytany o stan rzeki w miejscu, w którym doszło do tragedii, stwierdził, że ze względu na roztopy poziom wody jest wysoki, nurt silny, brzegi wysokie, dlatego bardzo łatwo jest o wypadek.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Polsat News/PAP/lublin112.pl/Lubelska Policja