,

"Robią dzieciom wodę z mózgu, prowadzą do samobójstw". Czarnek atakuje "stowarzyszenia LGBT"

02.02.2023 22:47

Nie będzie żadnych stowarzyszeń LGBT, które robią wodę z mózgu dzieciom i prowadzą do samobójstw wśród młodzieży - powiedział w czwartek w Telewizji Republika minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Wypowiedział się również na temat doniesień o nieruchomościach, na których zakup dotacje miały dostać organizacje powiązane z PiS. - Nikczemność i podłość opozycji oraz redaktorów z TVN24 jest nieprawdopodobna - stwierdził.

Czarnek
fot. Jacek Domiński/REPORTER

Przemysław Czarnek został zapytany w rozmowie z Telewizją Republika m.in. o "program willa plus", jak w mediach określono pieniądze dla organizacji na zakup nieruchomości w konkursie Ministerstwa Edukacji i Nauki "Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania".

Czarnek ws. "willa plus": nikczemność opozycji i TVN24

Portal TVN24 opublikował artykuł zawierający listę 12 nieruchomości oraz organizacji, którym zostały przyznane dotacje na ich zakup w ramach konkursu MEiN. Podano, że jest to lista "willi, budynków, apartamentów i działek budowlanych, które już trafiły lub najpewniej trafią do organizacji powiązanych z politykami PiS oraz do katolickich i prawicowych fundacji".

- Nikczemność i podłość pani Lubnauer, pani Szumilas, panów różnych redaktorów z TVN24 czy innych lewicowo-liberalnych postkomunistycznych mediów jest nieprawdopodobna - w takich słowach skomentował te doniesienia minister edukacji i nauki.

- Konkurs był absolutnie transparentny, oparty na przepisach prawa, a beneficjentami są podmioty prowadzące działalność proedukacyjną. Czterdzieści milionów złotych skierowaliśmy do 42 podmiotów na przeróżne inwestycje kierowane do osób młodych - podkreślił.

Czarnek uderza w LGBT. "Stowarzyszenia prowadzą do samobójstw"

W dalszej części wywiadu uderzył w środowiska LGBT. Nie powstrzymał się przy tym od ostrych sformułowań. - Nie będzie żadnej seksualizacji dzieci, żadnych stowarzyszeń LGBT, które robią wodę z mózgu dzieciom i prowadzą do samobójstw wśród młodzieży. Dlatego te organizacje dziś tak trzeszczą i płaczą - stwierdził szef MEiN.

Będziemy pokazywać wielkie rzeczy, które się dzieją dzięki organizacjom pozarządowym, które wspieramy. Niech panie Szumilas i Lubnauer staną przed kamerą i przeproszą te niepełnosprawne dzieci oraz ich rodziców za to, że szydzą z programów, które pomagają tym osobom Przemysław Czarnek

To, że te pieniądze nie trafiły do organizacji lewackich, do promujących ideologię LGBT, gender, seksualizujących dzieci, to jest to, co strasznie zdenerwowało stację TVN, bo tylko ona poświęciła temu uwagę już drugi dzień - ocenił z kolei w programie "Polski punkt widzenia" na antenie Telewizji Trwam.

- My nie będziemy przekazywać żadnych środków ani LGBT, ani organizacjom genderowskim, ani tym, które seksualizują dzieci, bo to jest sprzeczne z konstytucją. My tego robić nie będziemy, choćby nas atakowali nie wiem ile dni - oświadczył.

loader

RadioZET.pl/PAP