Zawalił się dach, dom stanął w ogniu. Znaleziono ciało

Bartłomiej Chudy
27.01.2023 10:11

Aż 14 zastępów straży walczyło w nocy z pożarem domu jednorodzinnego w Godzieszowie na Dolnym Śląsku. Wskutek rozprzestrzenienia się ognia zawalił się dach budynku. W pogorzelisku strażacy odnaleźli ciało mężczyzny.

Godzieszów. Pożar domu
fot. screen Ochotnicza Straż Pożarna w Nowogrodźcu/Facebook

Pożar domu jednorodzinnego w miejscowości w powiecie bolesławieckim zgłoszono strażakom w piątek około godz. 3 w nocy. W momencie przyjazdu na miejsce pierwszych zastępów płonął już cały budynek.

Wskutek rozwiniętego pożaru zawalił się dach budynku. W kulminacyjnym momencie na miejscu pracowało 14 zastępów straży.

Godzieszów. Pożar domu, budynek stanął w ogniu. Znaleźli ciało

- Po ugaszeniu pożaru zaczęto przeszukiwać pogorzelisko i na pierwszym piętrze odnaleziono zwłoki mężczyzny w wieku 62 lat – przekazał PAP dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej PSP we Wrocławiu. 

Strażak dodał, że pozostali mieszkańcy zdołali ewakuować się jeszcze przed przyjazdem zastępów straży. Obecnie na miejscu trwa dogaszanie pogorzeliska. Na razie nie są znane przyczyny pożaru.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/OSP w Nowogrodźcu Facebook