Obserwuj w Google News

Incydent na granicy z Białorusią. Straż Graniczna pokazała nagranie

2 min. czytania
25.09.2023 18:06
Zareaguj Reakcja

Incydent na granicy polsko-białoruskiej. Straż Graniczna opublikowała nowe nagranie. Osoby, które widać na filmie, najprawdopodobniej wspięły się po drabinie i zeskoczyły po polskiej stronie.

granica-polsko-białoruska
fot. Piotr Molecki/East News/Twitter.com/Straz_Graniczna

Niespokojnie na polsko-białoruskiej granicy. Sytuację nagrano w niedzielę w rejonie Narewki na Podlasiu. Na filmie widać próbę przedarcia się przez zaporę graniczną. Natychmiast zareagowała Straż Graniczna. 

Incydent na granicy z Białorusią

"Bariera elektroniczna na granicy działa, a dzięki niej funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymują w czasie rzeczywistym informację o podejmowanych próbach nielegalnego przekroczenia granicy i mogą skutecznie zareagować. Zdarzenie z posterunku Straży Granicznej w Narewce 24.09 br" - poinformowali strażnicy na Twitterze.

W poniedziałek rano podano, że minionej doby z Białorusi do Polski próbowało przedostać się 38 cudzoziemców, wśród których byli obywatele Iranu i Syrii. Do zdarzeń doszło na odcinkach ochranianych przez pograniczników z placówek z Dubicz Cerkiewnych, Białowieży i Narewki.

Według statystyk Straży Granicznej od początku roku na granicy polsko-białoruskiej było 21 tys. prób nielegalnego jej przekroczenia. W marcu i kwietniu było po ok. 2,5 tys. takich prób, w maju ok. 3 tys. W czerwcu odnotowano ich również niespełna 3 tys. W lipcu było 4 tys. takich prób, a w sierpniu - blisko 2,8 tys. Zatrzymywani w tym roku na granicy cudzoziemcy pochodzili z 52 krajów.

Nie przegap