,

Incydent przy granicy Polski i Białorusi. Atak zarejestrowała kamera

28.03.2023 14:15

Grupa migrantów zaatakowała polskich pograniczników w pobliżu zapory na granicy z Białorusią. W ruch poszły kamienie i gałęzie. Incydent zarejestrowała kamera. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Granica polsko-białoruska
fot. Podlaski Oddział Straży Granicznej

Do incydentu na granicy polsko-białoruskiej doszło w okolicach Dubicz Cerkiewnych. W mediach społecznościowych Straży Granicznej opublikowany został krótki film ze zdarzenia, które miało miejsce w poniedziałek 27 marca około godziny 7 rano. 

"Patrole polskich służb zostały zaatakowane przez grupę mężczyzn znajdujących się po stronie białoruskiej. Cudzoziemcy byli niezadowoleni, że polska granica jest ochraniana. Rzucali kamieniami i gałęziami" – relacjonowała SG we wtorek na Twitterze. Nikt nie doznał obrażeń.

Migranci na granicy polsko-białoruskiej

Straż Graniczna zwróciła uwagę, że od dłuższego czasu takie incydenty się nie zdarzały. "Cudzoziemcy znaleźli się w specjalnej strefie przy granicy dzięki nieustającemu zaangażowaniu służb białoruskich w proceder nielegalnej migracji. Żołnierze białoruscy umożliwiają wejście w specjalnie chronioną strefę po swojej stronie, która zabezpieczona jest tzw. systemą" – poinformował Podlaski Oddział SG.

Minionej doby pogranicznicy odnotowali 89 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. 12 spośród tych osób podchodziło pod stalową zaporę, ale ostatecznie wycofały się, widząc polskie patrole. Dziewięciu migrantów przeprawiło się do Polski przez rzekę Istoczanka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Chcieli zrobić zdjęcie przy granicy z Rosją. Turyści ukarani mandatem

RadioZET.pl/PAP

Logo radiozet Dzieje się