Obserwuj w Google News

Janusz Zalewski nie żyje. Tragiczna śmierć polskiego biznesmena

2 min. czytania
30.05.2023 16:09
Zareaguj Reakcja

Nie żyje Janusz Zalewski, znany biznesmen i twórca hoteli Sandra SPA w Pogorzelicy i Karpaczu oraz hotelu Zalewski w Mrzeżynie. 65-latek zmarł w wyniku tragicznego wypadku za granicą.

Janusz Zalewski
fot. Facebook.com/Artur Łącki

Informację o śmierci Janusza Zalewskiego jako pierwszy podał lokalny serwis "Kurier Szczeciński". Biznesmen z branży hotelarskiej zmarł w poniedziałek 29 maja w wieku 65 lat. Przyczyną śmierci były obrażenia powstałe na skutek wypadku.

Kondolencje z powodu śmierci biznesmena złożył burmistrz Trzebiatowa Józef Domański. "Z wielkim bólem serca przyjąłem wiadomość o śmierci pana Janusza Zalewskiego. Człowieka, który był tak bardzo zaangażowany w sprawy naszej społeczności. Pomimo tak wielu obowiązków zawodowych potrafił znaleźć czas, aby wspierać działania prowadzone na terenie naszej Gminy. Zawsze mogliśmy liczyć na jego pomoc. Z wielkim smutkiem pragnę złożyć, pogrążonej w żałobie rodzinie, najszczersze kondolencje" – napisał w mediach społecznościowych.

Przedsiębiorcę pożegnał również Artur Łącki, samorządowiec i polityk Platformy Obywatelskiej. "Dobry człowiek, kolega, świetny biznesmen. Nigdy nie miał «parcia na szkło». Pomagał zawsze dyskretnie. Niejedno wydarzenie na Wybrzeżu Rewalskim nie odbyłoby się, gdyby nie on. Miał wielkie serce i hojną rękę dla sportu. Konsekwentnie udowadniał, że nad morze można zapraszać turystów również zimą. Nasza gmina, lokalna społeczność, zawdzięcza mu naprawdę wiele. Jeszcze niedawno rozmawialiśmy o tym, jak przetrwać ten trudny dla Polski i turystycznego biznesu czas. Wielka szkoda, że odszedł tak wcześnie" – czytamy.

Redakcja poleca

Janusz Zalewski nie żyje. Kim był?

"Zaczynał wiele lat temu jako szef kuchni w pogorzelickim ośrodku wypoczynkowym fabryki pończoch z Aleksandrowa Łódzkiego, którego stał się potem właścicielem. Rozbudował go od podstaw, a magnesem były potężna sieć basenów, zjeżdżalni, brodzików dla dzieci i innych atrakcji. Przed tegorocznymi wakacjami miał zamiar otworzyć kolejne atrakcje, ale tragiczna śmierć to przerwała" – pisze "Kurier Szczeciński". 

Janusz Zalewski był twórcą i właścicielem hoteli Sandra SPA w Pogorzelicy i Karpaczu. W 2020 roku otworzył 4-gwiazdkowy hotel Zalewski z 250 pokojami w Mrzeżynie. "Jako miłośnik tenisa ziemnego planował ustawić w Pogorzelicy namiot, by tenisiści mogli grać tu przez cały rok. Planów miał wiele..." – przekazał "Kurier Szczeciński".

RadioZET.pl/"Kurier Szczeciński"