Jest pomysł zmian w terminie wakacji. Minister Czarnek komentuje

PAP
31.01.2023 20:04

Niespecjalnie widzę potrzebę wydłużenia wakacji - powiedział we wtorek dla serwisu i.pl minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jego zdaniem nie ma uzasadnienia, aby "robić je rotacyjnie, aby część młodzieży wypoczywała we wrześniu, kiedy już jest zimo".

Przemysław Czarnek
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News (ilustracyjne)

W związku z tym, że Ministerstwo Sportu i Turystyki analizuje wydłużenie wakacji, szef resortu edukacji i nauki został zapytany we wtorek przez portal i.pl o opinię w tej sprawie. - Niespecjalnie widzę taką potrzebę - zaznaczył Przemysław Czarnek. W ocenie szefa MEiN "wakacji nie powinno się wydłużać".

- Nie widzę również specjalnego uzasadnienia do tego, aby robić wakacje rotacyjnie, aby część młodzieży wypoczywała we wrześniu, kiedy już jest zimo – powiedział.

Wakacje rotacyjne. Komentarz ministra Czarnka

Zastrzegł, że "wakacje trwają wystarczająco długo, żeby nasza infrastruktura turystyczna mogła odpowiedzieć na zapotrzebowanie wszystkich uczniów".

- Co innego ferie zimowe, dwa tygodnie to był za krótki czas i dobrze, że zostały wydłużone do sześciu tygodni łącznie - zauważył. Minister Czarnek zaznaczył, że "oczywiście, analiza trwa".

Część gmin turystycznych postuluje rozłożenie terminu wakacji letnich w poszczególnych regionach kraju. To wydłużyłoby ten okres o cztery tygodnie: od połowy czerwca do połowy września.

loader

RadioZET.pl/PAP