,

Karambol na drodze ekspresowej S74. Zderzyło się 40 pojazdów

16.01.2023 10:30

Na drodze ekspresowej S74 doszło do karambolu. Jezdnia od Cedzyny w kierunku Kielc w woj. świętokrzyskim została całkowicie zablokowana. W zdarzeniu uczestniczyło 40 pojazdów. Osiem osób jest poszkodowanych.

Policja, pogotowie
fot. PAP

Do karambolu na S74 doszło przed godziną 7. Rzecznik świętokrzyskiej straży st. kpt. Marcin Bajur poinformował, że łącznie w karambolu udział brało 40 samochodów. 24 z nich ma poważniejsze uszkodzenia, 16 drobne otarcia.

Karambol na S74. GDDKiA wyznaczyła objazd

– Po pierwszą pomoc do ratowników zgłosiło się łącznie osiem osób. Dwie z nich zostały zabrane do szpitala, pozostałym udzielono pomocy na miejscu – dodał st. kpt. Bajur. Na miejscu pracowało kilka zastępów straży pożarnej

Policja wprowadziła objazdy w kierunku Kielc. Na rondzie w Cedzynie pojazdy są kierowane przez Cedzynę, Domaszowice i dalej do ulicy Sandomierskiej – przekazała na Twitterze GDDKiA Kielce. Trasa S74 z Cedzyny do Kielc może być zablokowana jeszcze przez kilka godzin. 

St. kpt. Marcin Bajur zwrócił uwagę, że w poniedziałek rano na drogach regionu panowały trudne warunki. Miejscami występowały mgły, było ślisko. Strażacy apelują o ostrożną jazdę.

RadioZET.pl/PAP

Logo radiozet Dzieje się