Obserwuj w Google News

Karina Bosak urodziła trzecie dziecko. "Wdzięczni i szczęśliwi wracamy do domu"

2 min. czytania
18.11.2023 18:17
Zareaguj Reakcja

Karina Bosak urodziła córkę. Posłanka Konfederacji zamieściła na Twitterze zdjęcie z mężem Krzysztofem Bosakiem i noworodkiem. “Jest już z nami po tej stronie, Emilia Maria! Wdzięczni i szczęśliwi wracamy do domu” - napisała.

Karina Bosak z dzieckiem i mężem
fot. Twitter/Karina Bosak

Karina Bosak była w zaawansowanej ciąży w czasie kampanii wyborczej. Nie przeszkodziło jej to w uzyskaniu mandatu, mimo że nie mogła spotykać się z wyborcami. Sprawiła przy tym jedną z największych niespodzianek wyborów, bo startując z 2. miejsca na liście Konfederacji w “podwarszawskim obwarzanku” wyprzedziła “jedynkę”, Janusza Korwin-Mikkego.

W sobotę nowa posłanka podzieliła się radosną dla niej i jej bliskich wiadomością. Urodziła córkę. “Jest już z nami po tej stronie, Emilia Maria! Wdzięczni i szczęśliwi wracamy do domu” - napisała na Twitterze. Załączyła zdjęcie z córką i swoim mężem Krzysztofem Bosakiem.

Redakcja poleca

Karina Bosak urodziła córkę

- Dziecko jest zdrowe. Bardzo się cieszymy - powiedział w sobotę "Super Expressowi” Krzysztof Bosak. Para pobrała się w 2020 roku. Poza Emilią Marią małżeństwo ma dwóch synów. 

Karina Bosak urodziła się w Szczecinie w 1988 roku. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum Prawa Amerykańskiego Uniwersytetu we Florydzie F.G. Levin College of Law i Uniwersytetu Warszawskiego oraz programu European Advocacy Academy w Brukseli.  

Karina Bosak ma radykalnie prawicowe poglądy. Jest przeciwniczką aborcji. Jej zdaniem prawo do legalnego przerywania ciąży jest "próbą manipulowania kobietami i wmawiania im, że jest im odbierana wolność". Polityczka jest analitykiem prawnym w ultrakatolickiej fundacji Ordo Iuris. Została także dyrektorką projektu Centrum Wolności Religijnej.

Źródło: Radio ZET/"Super Express"

Nie przegap