Obserwuj w Google News

Wielka afera w szkole. Uczniowie staną przed sądem dla nieletnich

1 min. czytania
25.01.2023 22:55
Zareaguj Reakcja

Kilkanaście zarzutów, m.in. dotyczących rozboju i wymuszenia rozbójniczego usłyszało pięć osób ws. zdarzeń, do których dochodziło w jednej ze szkół średnich w Kole w woj. wielkopolskim – podał w środę serwis kolskiefakty.pl. Wśród nich są cztery osoby nieletnie.

Szkoła
fot. Tomasz Kawka/East News, Adam STASKIEWICZ/East News

Do przestępstw na terenie jednej ze szkół średnich w Kole dochodziło w obecnym roku szkolnym – poinformował portal. Wobec uczniów placówki prowadzone były policyjne czynności w związku ze zgłoszeniem wymuszenia przez nich pieniędzy od innych nieletnich.

Koło. Rozbój i wymuszenia w szkole średniej

"Podejrzanym przedstawiono kilkanaście zarzutów, między innymi o przestępstwa rozboju i wymuszenia rozbójniczego" – napisał serwis powołując się na informacje od oficera prasowego kolskiej policji st. asp. Daniela Boły.

Jak podano osoby nieletnie odpowiedzą przed sądem dla nieletnich, natomiast dorosłemu za popełnione czyny grozi kara pozbawienia wolności.

Redakcja poleca

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/kolskiefakty.pl/PAP