Obserwuj w Google News

Zwłoki noworodka w śmietniku. "Ciało chłopca zostało zbezczeszczone"

1 min. czytania
20.01.2023 14:37
Zareaguj Reakcja

26-letniej kobiecie i 33-letniemu mężczyźnie przedstawiono w Prokuraturze Łódź Polesie zarzuty zbezczeszczenia zwłok noworodka, którego ciało znaleziono w styczniu 2022 roku na pergoli śmietnikowej na osiedlu Retkinia - przekazał w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

zwłoki noworodka w śmietniku
fot. Andrzej Zbraniecki /East News

Prokuratura Łódź Polesie postawiła zarzuty zbezczeszczenia zwłok noworodka 26-latce i 33-latkowi. - Zatrzymanie i zarzuty mają związek z odnalezieniem zwłok noworodka na pergoli w pobliżu ul. Maratońskiej - podał Kopania.

Znane są wyniki sekcji zwłok. - Jej wyniki oraz wyniki przeprowadzonych badań dodatkowych wykazały, że dziecko w ósmym miesiącu ciąży urodziło się martwe. Jego ciało zostało następnie, po owinięciu w folię, porzucone, za co odpowiadać będą oboje rodzice - podkreślił.

Redakcja poleca

Łódź. Zwłoki noworodka w śmietniku. Zostały zbezczeszczone

Kobieta usłyszała także zarzut posiadania marihuany. Podejrzanej grożą trzy lata więzienia, a podejrzanemu dwa lata więzienia.

Zwłoki noworodka zostały znalezione na pergoli śmietnikowej przy ul. Maratońskiej 39 w Łodzi. – Zgłoszenie otrzymaliśmy 1 stycznia 2022 roku około godz. 12.00. Na śmietniku znaleziono ciało chłopca, który urodził się w 8.-9. miesiącu ciąży – informowała mł. insp. Joanna Kącka, oficer prasowy KWP w Łodzi.

Dziecko miało odciętą pępowinę i uraz głowy. Policja poszukiwała jego rodziców. Ostatecznie okazało się, że to właśnie oni wyrzucili zwłoki noworodka na śmietnik.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ Hubert Bekrycht (PAP)/ Radio Łódź