Obserwuj w Google News

Marsz 4 czerwca - transmisja w TV i online. Gdzie obejrzeć demonstrację opozycji?

2 min. czytania
02.06.2023 08:37
Zareaguj Reakcja

Marsz 4 czerwca na żywo w tv i online. W niedzielę ulicami Warszawy przejdzie największa od lat demonstracja opozycji. W tle ustawa "lex Tusk" i obawy o zakneblowanie opozycji przed wyborami. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć transmisję marszu 4 czerwca.

Donald Tusk
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Marsz 4 czerwca jest zapowiadany jako punkt zwrotny w toczącej się kampanii wyborczej. W niedzielę o godz. 12 na placu Na Rozdrożu w Warszawie spotkają się przeciwnicy obecnego rządu oraz Prawa i Sprawiedliwości. Tłum, który zdaniem organizatorów może liczyć nawet 200-300 tys. osób, przemaszeruje przez Aleje Ujazdowskie, plac Trzech Krzyży, ul. Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście i zakończy demonstrację na placu Zamkowym ok. godz. 14.

Marsz zapowiedziano kilka tygodni temu i pierwotnie miał uczcić kolejną rocznicę pierwszych w PRL-u częściowo wolnych wyborów parlamentarnych z 1989 roku. Jednak w ostatnich dniach głównym tematem demonstracji jest obrona praworządności w obliczu ustawy "lex Tusk". Tak potocznie nazywana jest specjalna komisja, która ma zbadać wpływy rosyjskie w polskiej polityce w latach 2007-2022. Zdaniem opozycji jej głównym celem będzie atakowanie przeciwników politycznych przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi 2023.

Redakcja poleca

Marsz 4 czerwca: gdzie oglądać?

Według spekulacji medialnych podczas marszu głos mają zabrać liderzy PO - Donald Tusk i Rafał Trzaskowski. Udział w demonstracji zapowiedziały również inne ugrupowania opozycyjne, jak Lewica, PSL, Polska 2050 i Agro Unia. Wydarzenie będzie transmitowane w telewizjach informacyjnych, a także na profilach społecznościowych partii. 

Politycy PO ostrzegają, że policja może utrudniać chętnym udział w marszu. W czwartek stołeczna policja zaprzeczyła takim planom. "Pojawia się wiele nieprawdziwych informacji związanych z licznymi kontrolami, które rzekomo planujemy na dzień 4 czerwca. Jest to fake news" - wynika z twitta Komendy Stołecznej Policji.

Marsz 4 czerwca: transmisja tv i online

Marsz 4 czerwca na żywo rozpocznie się w niedzielę 4 czerwca o godz. 12. Transmisja w TVN24, otwartym TVN oraz na Facebooku i YouTube Platformy Obywatelskiej. Relacja na żywo na radiozet.pl.

Redakcja poleca

RadioZET.pl