Obserwuj w Google News

Mężczyzna groził przechodniom nożem wojskowym. Policja ujawniła film

1 min. czytania
21.07.2023 19:45
Zareaguj Reakcja

Niebezpieczna sytuacja w centrum Opola. Policjanci zatrzymali 33-latka, który w centrum miasta groził wojskowym nożem przechodniom. Jak poinformowały w piątek służby, mężczyzna był pijany. Ujawniono film z incydentu.

Nożownik groził przechodniom
fot. KWP Opole

W czwartek późnym wieczorem policjanci z Opola otrzymali informację o agresywnym mężczyźnie, który z 15-centymetrowym wojskowym nożem szturmowym w ręku zaczepiał przechodniów i awanturował się na placu w centrum miasta.

Natychmiast wysłano na miejsce patrol policji. Funkcjonariusze odnaleźli awanturnika na jednej bocznych ulic. Mężczyzna nie reagował na polecenia policjantów i próbował uciec.

Opole. Pijany mężczyzna groził nożem

W pewnym momencie policjanci zostali zmuszeni do użycia gazu. Opolska policja opublikowała film z kamer przyczepionych do mundurów funkcjonariuszy, na którym widać interwencję.

Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy - w jego organizmie było ponad 3 promile alkoholu. Jego wyjaśnienia były chaotyczne i niespójne. Decyzja o ewentualnym przedstawieniu zarzutów zostanie podjęta po konsultacjach lekarskich.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/PAP - Marek Szczepanik