,

17-latek oszukał sklep na 5 zł przy zakupie kanapki. Grozi mu 8 lat więzienia

PAP
29.03.2023 11:45

Kara więzienia grozi 17-latkowi, który w jednym z mieleckich sklepów nakleił na kanapkę z bagietki naklejkę "-50 proc." zapłacił za nią o ponad 5 zł mniej, niż powinien. Policja tłumaczy, że przy przestępstwie "doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem" wartość przedmiotu nie ma znaczenia.

Zdj. ilustracyjne
fot. Adam STASKIEWICZ/East News, EAST NEWS

Do oszustwa doszło w poniedziałek, w jednym ze sklepów w Mielcu na Podkarpaciu. Ajent sklepu zadzwonił na policję i poprosił o jej interwencję, bo jeden z klientów nakleił metkę "-50 proc." na produkt nie podlegający przecenie.

-17-letni mieszkaniec gminy Mielec podczas zakupów nakleił na kanapkę z bagietką o wartości 10.99 zł, naklejkę “-50 proc.”, tym samym narażając sklep na stratę 5,49 zł. Po zakupie klient opuścił sklep, jednak szybko został ujęty przez sprzedawcę i poproszony o uregulowanie różnicy w cenie, czego nie chciał uczynić - relacjonowała mł. asp. Bernadetta Krawczyk.

17-latek oszukał sklep na ponad 5 złotych. Grozi mu więzienie

Dodała, że gdy młodzieniec próbował uciec, między mężczyznami wywiązała się szarpanina. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali 17-latka i zawieźli na komendę. Podczas przesłuchania młody mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. 
 
- Usłyszał zarzut doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Za takie oszustwo może grozić do 8 lat więzienia. W tym wypadku obyło się bez policyjnego aresztu i po sporządzeniu dokumentacji mężczyzna opuścił komendę - dodała funkcjonariuszka. 
 
Policja ostrzega, że zachowanie polegające na zmianie metki na produkcie, w celu zakupienia go po cenie tańszej, niż rzeczywiście kosztuje, zakwalifikowane jest przez polskie prawo jako przestępstwo. 
 
- Kodeks karny za doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przewiduje karę do 8 lat więzienia. Co ważne, dla zaistnienia tego przestępstwa, wartość przedmiotu nie ma znaczenia - przypomina policja.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

 
RadioZET.pl/PAP - Agnieszka Pipała 

Logo radiozet Dzieje się