,

Makabryczne zderzenie z wozem strażackim. Życia uczestników wypadku nie udało się uratować

26.05.2023 11:36

Tragiczny wypadek w Mierzęcicach niedaleko Będziena (woj. śląskie). Ciężarówka uderzyła tam w wóz strażacki, a w wyniku zderzenia zginęły dwie osoby podróżujące tirem. Droga została zablokowana.

Wypadek
fot. Facebook/Policja Śląska

Do wypadku doszło w piątek rano w miejscowości Mierzęcice (woj. śląskie) na trasie S1 w kierunku Dąbrowy Górniczej. O szczegółach poinformował w rozmowie z PAP oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie sierż. szt. Marcin Szopa.

Śmiertelny wypadek na S1. Nie żyją dwie osoby

- Strażacy neutralizowali tam plamę oleju na prawym pasie jezdni. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący iveco z niewyjaśnionych przyczyn uderzył nagle w tył wozu strażackiego - powiedział.

Funkcjonariusz przekazał również, że na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, dwóch osób podróżujących iveco nie udało się uratować. Radio Piekary podało również, że poszkodowany został jeden strażak.

- Droga jest całkowicie zablokowana. Pojazdy kierujemy na objazdy przez drogę krajową nr 78 - dodał Szopa w rozmowie z dziennikarzami.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/Facebook/Radio Piekary

Logo radiozet Dzieje się