,

"Wy*********". Agresor rzucił się na policję z widłami. Jest nagranie z akcji

25.05.2023 22:56

Gdy zobaczył policjantów, chwycił za widły i kazał im w**********. Po wszystkim zranił psa służbowego. Mundurowi musieli użyć paralizatora. Mężczyźnie z województwa mazowieckiego grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Zaatakował policjantów widłami
fot. policja.pl

Mazowiecka policja zatrzymała agresywnego mężczyznę. Asp. szt. Aneta Wilk przekazała, że "kilka dni temu oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące 46-latka, który rzucał kamieniami w sąsiada. Na miejsce natychmiast udał się patrol. Agresor nie miał jednak zamiaru się poddać.

46-latek rzucił się na policjantów z widłami

- Na widok policjantów 46-latek wziął do ręki widły i ruszył w ich kierunku. Mężczyzna nie reagował na wezwania policjantów do uspokojenia się i odłożenia wideł. Cały czas krzyczał i używał wulgarnych słów. Swoim zachowaniem zmusił do mundurowych do oddania strzałów ostrzegawczych - przekazała Aneta Wilk.

Sytuacja wydawała się opanowana. Wtedy mężczyzna odwrócił się i uciekł w stronę lasu. - Do jego zatrzymania został użyty pies służbowy, którego 46-latek dźgnął widłami. W tym czasie do mężczyzny podbiegli policjanci, jednak agresor nadal nie wypuścił z rąk niebezpiecznego narzędzia i nie stosował się do poleceń - informowała Wilk. 

Policjanci musieli użyć paralizatora

Zachowanie mężczyzny zmusiło policjantów do użycia paralizatora. Po obezwładnieniu 46-latka, na miejsce wezwano załogę pogotowia, która przewiozła go do szpitala. Na szczęście pies nie doznał poważnych obrażeń.

Mężczyzna usłyszał w sumie cztery zarzuty, w tym czynnej napaści na funkcjonariuszy i znieważenia ich. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się