Obserwuj w Google News

W jeziorze znaleziono ciało. To zaginiona wokalistka Monika Dejk-Ćwikła

2 min. czytania
15.12.2022 17:46
Zareaguj Reakcja

Nie żyje Monika Dejk-Ćwikła, wokalistka zespołu Obrasqi, która zginęła tragicznie wraz ze swoim psem. Służby odnalazły ciało w jeziorze Klasztornym, a prokuratura poinformowała, że rodzina zmarłej potwierdziła jej tożsamość.

Monika Dejk-Ćwikła nie żyje? Znaleziono ciało
fot. screen KPP w Kartuzach

Monika Dejk-Ćwikła nie żyje. Tragiczną informację o śmierci zaginionej i poszukiwanej wokalistki przekazał najpierw w sieci Mariusz Jagiełło oraz strona "Zaginieni przed laty" na Facebooku.

Monika Dejk-Ćwikła nie żyje. Służby odnalazły ciało

"Niestety potwierdzają się najgorsze podejrzenia. Nie ma jeszcze oficjalnej informacji, ale ze źródeł bliskich rodzinie płynie informacja, że Monika Dejk-Ćwikła, wokalistka zespołu OBRASQi, niestety zginęła tragicznie wraz ze swoim psem" – poinformował Jagiełło na Facebooku.

Kartuska policja poinformowała w czwartek o odnalezieniu zwłok w jeziorze Klasztornym. Na miejscu prowadzono intensywną akcję poszukiwawczą po zgłoszeniu zaginięcia Moniki Dejk-Ćwikły. - Rodzina potwierdziła tożsamość kobiety - przekazała PAP, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk.
Wcześniej oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach sierż. Aldona Domaszk przekazała PAP, że ciało kobiety w Jeziorze Klasztornym namierzył w czwartek ok. godz. 12 operator drona. Wraz z ciałem kobiety wyciągnięto również martwego psa.
Poszukiwania kobiety były prowadzone przez policję i rodzinę od wtorku. Tego dnia, około południa kobieta wyszła z psem na spacer. Jezioro Klasztorne w Kartuzach, w którym znaleziono zwłoki znajduje się niecały kilometr od jej mieszkania.
Prokuratura zapowiedziała, że w piątek zostanie przeprowadzona sekcja zwłok. Niewykluczone, że był to nieszczęśliwy wypadek. Sprawę będą wyjaśniali policjanci pod nadzorem prokuratora.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Facebook/KPP w Kartuzach/PAP