Obserwuj w Google News

Pożar składowiska odpadów. Na miejscu 20 zastępów straży pożarnej

1 min. czytania
17.09.2023 20:29
Zareaguj Reakcja

Pożar składowiska odpadów w Nowym Miszewie koło Płocka. W akcji gaśniczej bierze udział 20 zastępów straży pożarnej. Ogień nie rozprzestrzenia się. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

pożar składowiska odpadów
fot. Facebook: Sołectwo Nowe Miszewo

Płonie składowisko odpadów w Nowym Miszewie koło Płocka. To drugi pożar na składowisku odpadów w tej miejscowości. Do pierwszego doszło w lipcu.

Nowe Miszewo. Pożar składowiska odpadów. Wideo

Zgłoszenie o pożarze składowiska wpłynęło w niedzielę po godz. 18. Pożarem objęta jest część składowanych odpadów. W akcji gaszenia bierze udział 20 zastępów straży pożarnej: państwowej, ochotniczej i zakładowej

- Pożarem objęta jest część składowiska o wymiarach 30 na 10 na 8 metrów. Na tę chwilę sytuacja jest opanowana. Ogień nie rozprzestrzenia się. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych - poinformował PAP rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Edward Mysera.

Do poprzedniego pożaru na terenie składowiska odpadów w Nowym Miszewie doszło 27 lipca br. W gaszeniu ognia brało wówczas udział 19 zastępów straży pożarnej. Nikt nie odniósł obrażeń. W sprawie zostało wszczęte śledztwo, które prowadzi obecnie Prokuratura Okręgowa w Płocku.

Michał Budkiewicz (PAP)

Nie przegap