Awaryjne lądowanie samolotu LOT na Okęciu. Zawrócił na trasie do Nowego Jorku

04.02.2023 21:18

Samolot Polskich Linii Lotniczych LOT lądował w sobotę 4 lutego awaryjnie na warszawskim Okęciu. Dreamliner wyleciał w rejs do Nowego Jorku, ale został zawrócony znad Morza Bałtyckiego z powodu awarii.

Awaryjne lądowanie samolotu na Okęciu
fot. MAREK LASYK/REPORTER, screen: Flightradar24.com

Awaryjne lądowanie samolotu Dreamliner LOT-u na warszawskim Lotnisku im. Chopina. Maszyna wystartowała zgodnie z planem w rejs do Nowego Jorku, ale zawróciła znad Bałtyku do stolicy Polski.

- Dreamliner, który w sobotę po południu wystartował z Warszawy do Nowego Jorku, z powodu usterki musiał zawrócić na Lotnisko Chopina - poinformował rzecznik LOT Krzysztof Moczulski. Rejs będzie kontynuowany w niedzielę 5 lutego. Do tego czasu pasażerowie zostaną zakwaterowani w hotelu.

Okęcie. Awaryjne lądowanie samolotu LOT. Miał usterkę

"Usterka zapasowego «sztucznego horyzontu» powodem powrotu na lotnisko Chopina Dreamlinera SP-LRB. Po zabudowaniu nowego komponentu samolot będzie kontynuował rejs LO26 do #JFKairport" - napisał w sobotę wieczorem na Twitterze rzecznik prasowy LOT.

W rozmowie z PAP Moczulski wyjaśnił ponadto, że agent handlingowy w Nowym Jorku poinformował przewoźnika, że z powodu dużego opóźnienia nie będzie w stanie przyjąć samolotu LOT. - W związku z tym rejs zostanie przełożony na niedzielę. Pasażerowie dostaną hotel, śniadanie i wszystkie świadczenia - zapewnił rzecznik.

Jak wynika ze strony flightera.net, samolot wystartował z Warszawy po godz. 17 i w pobliżu Szwecji zawrócił na Lotnisko Chopina, gdzie - po ponad 2,5-godzinnym locie - wylądował.

lot-zawrocil
fot. screen: Flightradar24.com

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Marcin Chomiuk