Nie żyje były polityk PO. "Piotrze, za szybko"

30.01.2023 12:38

Piotr Waśko nie żyje. Były poseł Platformy Obywatelskiej i samorządowiec z Wielkopolski zmarł po długiej chorobie. Miał 61 lat. O śmierci kolegi poinformował m.in. wiceszef klubu Koalicji Obywatelskiej Waldy Dzikowski.

Piotr Waśko
fot. Facebook

Piotr Waśko w latach 1996-2002 pełnił funkcję burmistrza Wielenia (woj. wielkopolskie). Do 2006 pracował jako dyrektor departamentu oświaty w urzędzie marszałkowskim. Był posłem Platformy Obywatelskiej. W wyborach parlamentarnych w 2005 bez powodzenia kandydował do Sejmu, ale już dwa lata później uzyskał mandat poselski.

Piotr Waśko nie żyje. Koledzy z PO żegnają polityka

W 2006 został wybrany z ramienia Platformy Obywatelskiej na radnego sejmiku wielkopolskiego. W 2008 został członkiem zarządu Komitetu Odbudowy Zamku Królewskiego w Poznaniu. W 2018 roku uzyskał mandat radnego powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

"Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym po długiej i ciężkiej chorobie, zmarł Piotr Waśko, pierwszy Kierownik Wiejskiego Domu Kultury w Rosku, Burmistrz Wielenia (1996-2002) i Poseł na Sejm RP (2007-2011)" - przekazało w niedzielę, 29 stycznia na Facebooku Nadnoteckie Centrum Kultury.

Zmarłego polityka pożegnali w mediach społecznościowych politycy PO. "Znaliśmy się bardzo dobrze. Piotrek był człowiekiem piekielnie inteligentnym, wrażliwym na drugiego człowieka i piękno otaczającego świata. Duszą towarzystwa i oparciem w wielu sprawach. Był także wielkim patriotą. Żegnaj, Przyjacielu. Zostaniesz głęboko w naszych sercach" - napisał na Facebooku Waldy Dzikowski.

Piotra Waśkę pożegnała także współpracująca z nim senator Jadwiga Rotnicka. "Zmarł Piotr Waśko. Nasz serdeczny kolega z Platformy Obywatelskiej z Wielkopolski". Jak dodała, razem z politykiem "w 2007 roku zaczynała przygodę z parlamentem". "Piotrze, za szybko" - podsumowała.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl