Obserwuj w Google News

Szef struktur PSL zginął w wypadku na S8. "Rolnik, oddany ludowiec"

2 min. czytania
29.01.2023 17:35
Zareaguj Reakcja

Jedną z ofiar niedzielnego wypadku na trasie ekspresowej S8 Warszawa-Białystok jest Tomasz Jakacki, szef struktur PSL w powiecie łomżyńskim. Poza nim w wypadku zginęły dwie inne osoby. "Rolnik, samorządowiec, oddany ludowiec i serdeczny kolega" - tak zmarłego działacza pożegnał prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Tomasz Jakacki nie żyje
fot. PAP/Artur Reszko, Władysław Kosiniak-Kamysz/Facebook

Do tragedii na drodze ekspresowej z Warszawy do Białegostoku doszło wczesnym rankiem na jezdni w kierunku Białegostoku. Na wysokości miejscowości Sikory Pawłowięta (woj. podlaskie) samochód osobowy marki Porsche uderzył w tył jadącej przed nim ciężarówki. Zginęli trzej mężczyźni jadący osobówką, kierowcy tira nic się nie stało.

Przyczyny wypadku ustala policja pod nadzorem prokuratury. Przez wiele godzin na miejscu zbierane były dowody i prowadzono oględziny. Dopiero wczesnym popołudniem przywrócono tam ruch.

Redakcja poleca

Tomasz Jakacki nie żyje. Działacz PSL zginął w wypadku na S8

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji z Wysokiego Mazowieckiego Anna Zaremba poinformowała po południu PAP, że ofiary miały 28, 35 i 36 lat, to mieszkańcy powiatów: białostockiego i łomżyńskiego. Policja nie podaje innych danych dotyczących ofiar tego wypadku.

Ofiary niedzielnego wypadku na trasie ekspresowej S8 Warszawa-Białystok koło miejscowości Sikory Pawłowięta nie miały zapiętych pasów bezpieczeństwa - podała policja. 

Regionalne władze Polskiego Stronnictwa Ludowego potwierdziły, że jedną z ofiar (był pasażerem auta osobowego) jest 36-letni działacz tej partii, szef struktur ludowców w powiecie łomżyńskim Tomasz Jakacki. Prezes PSL w Podlaskiem, poseł Stefan Krajewski powiedział PAP, że dobrze znał zmarłego i współpracował z nim; złożył też kondolencje jego bliskim.

Zmarłego działacza na Facebooku pożegnał prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. "W tragicznym wypadku zginął Tomasz Jakacki. Rolnik, samorządowiec, oddany ludowiec i serdeczny kolega. Świetny organizator, który swoim zaangażowaniem mógłby obdzielić niejedną organizację. Będzie nam Go bardzo brakowało. Rodzinie i bliskim składam najszczersze kondolencje" - napisał.

RadioZET.pl/PAP