Osiem martwych węży znalezionych w polskim lesie. Policja: to pytony i boa

30.01.2023 16:53

Na leśnej drodze w Tarnowie Podgórnym znaleziono osiem martwych węży. Zwierzęta były schowane w czarnym worku i zakopane w ziemi. Lekarz weterynarii ustalił, że były to węże dusiciele – rodzaju pyton oraz boa mające od 3 do 6 metrów długości.

martwe węże w lesie
fot. Policja Poznań

Policjanci z Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym zajmują się wyjaśnieniem sprawy znalezienia ośmiu martwych węży. Gady zostały zauważone przez spacerowicza 12 stycznia br. na ogólnodostępnej działce w rejonie ulicy Chlebowej w Tarnowie Podgórnym. Zwierzęta były schowane w czarnym worku i zakopane w ziemi.

Poznań. W lesie znaleziono osiem martwych węży

Po przeprowadzeniu oględzin miejsca znalezienia zwierząt oraz wykonaniu sekcji przez biegłego lekarza weterynarii ustalono, że były to węże dusiciele – rodzaju pyton oraz boa mające od 3 do 6 metrów długości. Znajdowały się w różnym stadium rozkładu, a jak wynika z opinii eksperta, przyczyną ich śmierci było uduszenie.

Policja Poznań
fot. Policja Poznań

Policjanci prowadzą w tej sprawie dochodzenie w związku z naruszeniem przepisów Ustawy o ochronie zwierząt. Sprawcy, za ich uśmiercenie może grozić nawet do 3 lat więzienia. 

Śledczy proszą o kontakt wszystkie osoby, które mają informacje dotyczące ich właściciela, hodowcy lub mogą pomóc w ustaleniu jego tożsamości.  

Kontakt do policjantów z Tarnowa Podgórnego - tel. 47 77 148 62 (prowadzący sprawę),  47 77 148 60 lub 112. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ Policja Poznań