Obserwuj w Google News

12-latka i jej ojciec zginęli na miejscu. Policja szuka świadków wypadku

2 min. czytania
01.12.2022 17:35
Zareaguj Reakcja

Opolska policja szuka świadków wypadku, do którego doszło 21 listopada na autostradzie A4. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z dwiema ciężarówkami zginął 53-letni kierowca osobówki i jego 12-letnia córka. Kierujący tirem usłyszał już zarzut, ale nie przyznał się do winy.

Wypadek
fot. Piotr Kamionka/REPORTER (zdjęcie ilustracyjne)

Do tragicznego wypadku na autostradzie A4 doszło 21 listopada przed godz. 14. Między węzłami Opole-Południe i Opole-Zachód, w pobliżu miejscowości Prądy, jadący w kierunku Wrocławia samochód osobowy zderzył się z dwiema ciężarówkami.

Wypadek na A4. Nie żyją ojciec i 12-letnia córka

Według ustaleń służb ciężarówka miała najechać na tył auta osobowego, które następnie uderzyło w jadącego przed nim tira. Osobówką podróżowała czteroosobowa rodzina - ojciec z trójką dzieci.

W wyniku doznanych obrażeń na miejscu zginął, 53-letni kierowca oraz jego 12-letnia córka. Dwoje pozostałych pasażerów - córka i syn w wieku kolejno 9 i 15 lat - trafiło do szpitala z poważnymi obrażeniami. Jak podało tvn24.pl, stan 15-latka się poprawia, natomiast lekarze wciąż walczą o życie 9-latki.

Wypadek na A4. Policja szuka świadków

Kilka dni po wypadku 40-letni kierowca ciężarówki, który uderzył w samochód osobowy, usłyszał zarzut spowodowania śmiertelnego wypadku komunikacyjnego. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna złożył wyjaśnienia, ale nie przyznał się do winy.

Redakcja poleca

- Według jego oceny odległość była właściwa, a do najechania doszło dlatego, że kierowca forda gwałtownie zahamował. Przyjmujemy, że jest to linia obrony podejrzanego - przekazał w rozmowie z TVN24 Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu.

W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo. Stąd apel do osób, które były świadkami tego wypadku drogowego, z prośbą o kontakt z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Opolu pod numerem telefonu 47 861 26 41.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/KMP Opole/tvn24.pl