Obserwuj w Google News

Przy granicy z Białorusią znaleziono zwłoki mężczyzny. "Mieliśmy nadzieję, że jeszcze żyje"

1 min. czytania
07.01.2023 20:41
Zareaguj Reakcja

W okolicach miejscowości Przewłoka (Podlaskie) w pobliżu granicy z Białorusią znalezione zostały zwłoki mężczyzny. Policja poinformowała, że tożsamość zmarłego nie jest na razie znana. Najprawdopodobniej to osoba, która nielegalnie przekroczyła granicę.

Patrol Straży Granicznej
fot. Jakub Kaminski/East News

Przewłoka to przygraniczna osada, ale też rzeka na  granicy polsko-białoruskiej w powiecie hajnowskim, w pobliżu Białowieży. Policja poinformowała, że zwłoki mężczyzny o nieustalonych personaliach znaleźli 7 stycznia po południu funkcjonariusze Straży Granicznej.

Przewłoka. Zwłoki w pobliżu granicy z Białorusią

– Na miejscu policjanci prowadzili czynności procesowe i identyfikacyjne pod nadzorem prokuratora. Na ten moment nie jest znana tożsamość mężczyzny – przekazała Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji.

Redakcja poleca

Rzecznik Podlaskiego Oddziału SG mjr Katarzyna Zdanowicz powiedziała PAP, że najpierw żołnierze pełniący służbę w terenie przygranicznym zatrzymali trzech cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Białorusią. Mundurowi wezwali Straż Graniczną.

Okazało się, że zatrzymani to obywatele Jemenu, od których funkcjonariusze usłyszeli, że wcześniej był z nimi jeszcze jeden mężczyzna, który został w innym miejscu.

W poszukiwaniach podjętych w związku z tą informacją, prowadzonych przez żołnierzy i SG, pomógł patrol pograniczników z psem tropiącym. W ten sposób odnaleziono ciało mężczyzny. – Mieliśmy nadzieję, że szukamy kogoś, kto jeszcze żyje – dodała mjr Zdanowicz.

RadioZET.pl/PAP