Obserwuj w Google News

Rozłam w Porozumieniu. Michał Wypij i Jan Strzeżek odchodzą z ugrupowania

2 min. czytania
06.02.2023 11:17
Zareaguj Reakcja

Michał Wypij i Jan Strzeżek poinformowali, że odchodzą z Porozumienia. Politycy nie zgodzili się na sojusz z AgroUnią Michała Kołodziejczaka. Podczas konferencji prasowej w Sejmie ocenili, że jest to projekt "skrajnie niepoważny".

michał wypij jan strzeżek
fot. Twitter: Karola Olszewska-Merk

Michał Wypij i Jan Strzeżek odeszli z Porozumienia. - Wraz posłem Michałem Wypijem oraz przedstawicielami młodego pokolenia zasiadającego w zarządzie Porozumienia odeszliśmy dzisiaj z partii ze względu na brak akceptacji  na sojusz z AgroUnią - poinformował Strzeżek w Sejmie.

- Na to naszej zgody nie było. Nie widzimy w tym większego potencjału politycznego - tłumaczył Wypij. Polityk dodał, że wystąpił z koła parlamentarnego Porozumienia i będzie teraz posłem niezrzeszonym.

Wypij i Strzeżek odchodzą z Porozumienia

- Od samego początku, kiedy pojawił się pomysł współpracy z AgroUnią, byłem przeciwny. Uważałem i uważam, że jest to środowisko bardzo odległe ideowo od poglądów, które ja wyznaję. Takie też sygnały dostawałem od swoich współpracowników - powiedział Jan Strzeżek w rozmowie z RadioZET.pl.

- Będąc w Porozumieniu, lojalnie, nie rozmawiałem z innymi środowiskami. Dzisiaj też o tym nie myślę. Nie mam też zamiaru w żadnym wypadku rozbijać Porozumienia, dlatego, że jest to środowisko, w którym spędziłem blisko dziewięć lat. Trzymam za koleżanki i kolegów kciuki - mówił.

Czy odejście z Porozumienia może oznaczać ponownie zbliżenie z PiS? - Nie. Tu akurat mogę zagwarantować z jasną i pełną stanowczością, że nie wyobrażam sobie jakiejkolwiek współpracy z PiS. Mogę natomiast obiecać, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby PiS już więcej Polską nie rządził - dodał Strzeżek w rozmowie z naszym portalem.

W niedzielę w Warszawie Zarząd Krajowy Porozumienia obradował ws. decyzji partii dotyczącej startu w wyborach. Prezes Porozumienia Magdalena Sroka poinformowała po obradach, że od Zarządu Krajowego Porozumienia otrzymała "zielone światło" w zakresie współpracy z Michałem Kołodziejczakiem i AgroUnią.

Redakcja poleca

RadioZET.pl