Obserwuj w Google News

Dwie osoby śmiertelnie zatruły się czadem. Nieoficjalnie: wśród ofiar ciężarna 18-latka

2 min. czytania
28.03.2023 09:55
Zareaguj Reakcja

Dwie osoby - 70-letni mężczyzna i 18-letnia kobieta - zmarły w wyniku zatrucia tlenkiem węgla w miejscowości Ścinawa na Dolnym Śląsku. Lokalny portal Legnica.fm nieoficjalnie podał, że dziewczyna była w zaawansowanej ciąży. Z budynku wielorodzinnego wyprowadzono łącznie 15 osób. 

Zdj. ilustracyjne
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER

Zgłoszenie o zatruciu tlenkiem węgla w budynku wielorodzinnym przy ul. Kościuszki w Ścinawie straż otrzymała przed godz. 5 rano we wtorek. - W momencie przybycia zastępów straży na miejsce było już tam pogotowie, które udzielało pomocy nieprzytomnej 18-letniej kobiecie - przekazała PAP oficer prasowa Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. str. Magdalena Cwynar. 18-latki nie udało się uratować.

- Po sprawdzeniu czujnikami pomiarowymi okazało się, że w budynku występuje tlenek węgla, a śmierć poniósł także 70-letni mężczyzna - powiedziała Cwynar. Ze wstępnych informacji straży wynika, że kobieta i mężczyzna zamieszkiwali różne lokale. 

Redakcja poleca

Ścinawa. 18-latka i 70-latek śmiertelnie zatruli się czadem

Więcej szczegółów ws. ofiar podał portal Legnica.fm. Jak czytamy, 18-latka była w zaawansowanej ciąży. Ponadto, dwie kobiety trafiły do szpitala.

Rzeczniczka dodała, że jedna z poszkodowanych to najprawdopodobniej żona 70-letniego mężczyzny. Z budynku ewakuowano łącznie 15 osób. Cwynar podkreśliła, że obecnie nie są znane szczegóły zdarzenia. Przyczyny ustali policja i prokuratura.

Objawy zatrucia czadem (tlenkiem węgla)

Czad zwany jest cichym zabójcą. Nie pachnie, nie ma koloru, unosi się w powietrzu i powoli penetruje organizm człowieka, usypiając go, odbierając świadomość.  Objawy zatrucia tlenkiem węgla to: 

  • ból głowy;
  • zmęczenie;
  • zawroty głowy;
  • senność;
  • duszności;
  • nudności;
  • trudności z oddychaniem;
  • przyspieszony, nieregularny oddech.  

RadioZET.pl/PAP/Legnica.fm/Lubin.pl