,

Tragedia na osiedlu w Wodzisławiu Śląskim. Nie żyje 19-latek

27.03.2023 23:15

Prokuratura prowadzi czynności w związku z zatrzymaniem mężczyzny, który miał zadać śmiertelny cios nożem 19-latkowi przed jednym z bloków w Wodzisławiu Śląskim. Chodzi o zabezpieczenie dowodów, które pozwolą na sformułowanie zarzutów.

Policja
fot. Shuttestock

19-latek zginął na ulicy Harcerskiej w Wodzisławiu Śląskim w nocy z 26 na 27 marca. Mężczyzna podejrzewany o zabójstwo ma 26 lat. Policja ani prokuratura nie informują o szczegółach zajścia – na razie nie wiadomo, czy zatrzymany i ofiara znali się i jakie było tło zajścia.

Śmierć 19-latka w Wodzisławiu Śląskim

– Dla dobra postępowania przygotowawczego na razie nie będziemy udzielać informacji co do przebiegu zdarzenia. Mogę potwierdzić, że w tej chwili trwają czynności przed wszczęciem śledztwa w kierunku przestępstwa z art. 148. Mamy ujętego sprawcę, został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań – powiedział PAP Prokurator Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim Marcin Felsztyński.

Jak dodał, trwa zabezpieczanie dowodów w sprawie, przesłuchiwani są świadkowie. Prokurator był na miejscu zbrodni, dokonał tam oględzin z udziałem biegłego lekarza medycyny sądowej. Wkrótce zostanie przeprowadzona sekcja zwłok 19-latka.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP

Logo radiozet Dzieje się