Obserwuj w Google News

Skandal w przedszkolu. Pijane opiekunki naraziły zdrowie dzieci

2 min. czytania
20.11.2023 16:08
Zareaguj Reakcja

W przedszkolu w Lisowie koło Kielc dwie nietrzeźwe kobiety opiekowały się dziećmi. Jedna z nich miała w organizmie prawie 4 promile alkoholu. Pracownice zostały zabrane z placówki przez policję i usłyszały zarzuty.

Policja
fot. Polska Policja

przedszkolu w Lisowie niedaleko Kielc doszło nie tylko do skandalu. Zagrożone zostało bezpieczeństwo najmłodszych, bowiem dwie pijane kobiety opiekowały się dziesięciorgiem dzieci. Jedna z opiekunek miała w organizmie 3,8 promila alkoholu, druga - 1,2 promila. 34- i 37-latka zostały doprowadzone do prokuratury.

Świętokrzyskie. Pijane przedszkolanki opiekowały się dziećmi

Jak przekazała w poniedziałek rzeczniczka prasowa kieleckiej policji mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas, funkcjonariusze zostali powiadomieni, że dzieci w przedszkolu w Lisowie w gminie Morawica (pow. kielecki) są pod opieką pracownic placówki, które prawdopodobnie spożywały alkohol. Do interwencji doszło w środę 15 listopada.

Redakcja poleca

Mundurowa poinformowała PAP, że po sprawdzeniu trzeźwości okazało się, iż 34-latka miała w organizmie 1,2 promila alkoholu, natomiast 37-latka - 3,8 promila. Przedszkolanki miały pod opieką dziesięcioro dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Policjanci wyprowadzili kobiety z placówki. Gdy przedszkolanki wytrzeźwiały, zostały doprowadzone do prokuratury. - Usłyszały zarzut narażenia podopiecznych na niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez wykonywanie obowiązków służbowych pod wpływem alkoholu -  wyjaśniła Perkowska-Kiepas. Wobec zatrzymanych zastosowano dozór policji. Kobiety będą odpowiadać przed sądem.

Źródło: Radio ZET/PAP

Nie przegap