Obserwuj w Google News

Nie żyje 17-latek, który jechał motocyklem. Nie miał uprawnień

1 min. czytania
21.09.2023 10:15
Zareaguj Reakcja

Tragiczny wypadek w Starej Hucie w województwie lubelskim. 17-latek kierujący motocyklem honda zderzył się na drodze z ciągnikiem rolniczym. Życia nastolatka nie udało się uratować. Zmarł na miejscu zdarzenia w wyniku odniesionych obrażeń.

Karetka na miejscu wypadku
fot. Shutterstock

Łukowska policja poinformowała, że do wypadku w Starej Hucie doszło w środę (20.09) po godzinie 19:00. Kierujący motocyklem 17-latek z gminy Krzywda uderzył w ciągnik rolniczy, którym jechał 63-latek z gminy Wola Mysłowska. Nastolatek doznał poważnych obrażeń ciała. "Zmarł na miejscu wypadku" – przekazał asp. szt. Marcin Józwik.

KPP Łuków
fot. KPP Łuków

Wypadek w Starej Hucie. 17-latek jechał motocyklem bez uprawnień

Policjanci pracujący razem z prokuratorem na miejscu zdarzenia ustalili, że 17-latek nie miał uprawnień do prowadzenia motocykla. Kierujący ciągnikiem był trzeźwy. Trwa badanie przyczyn wypadku. Prowadzący postępowanie sprawdzą m.in. kto dopuścił osobę bez prawa jazdy do kierowania motocyklem.

"Wszystkim uczestnikom ruchu drogowego przypominamy, iż w okresie prac polowych na drodze możemy spotkać jadące maszyny rolnicze i w związku z tym należy zachować ostrożność" – zaapelował Józwik. Rolników poprosił o właściwe zabezpieczenie i oznakowanie pojazdów.

Nie przegap