Obserwuj w Google News

Ciało 12-letniego Marcina znaleziono w lesie. Policja apeluje o pomoc

2 min. czytania
03.08.2023 15:21
Zareaguj Reakcja

Policyjne Archiwum X zajęło się sprawą zabójstwa 12-letniego Marcina ze Szczytna. Ciało chłopca zostało odnalezione prawie 30 lat temu w kompleksie leśnym niedaleko jego domu. - Upubliczniając tę sprawę liczymy też na to, że może pojawią się jacyś świadkowie tej zbrodni, czy osoby, które mają wiedzę na jej temat - powiedział zastępca szefa szczecińskiej prokuratury Krzysztof Batycki, cytowany przez Tygodnik Szczytno.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Damian KLAMKA/East News/Zdjęcie ilustracyjne

12-letni Marcin został zamordowany najprawdopodobniej między 9 a 10 lipca 1993 roku. Jego częściowo przykryte liśćmi i mchem ciało znaleziono w kompleksie leśnym przy ul. Podleśnej w Szczytnie w województwie warmińsko-mazurskim. Do tej pory nie udało się znaleźć sprawcy. 

Śledczy z Archiwum X, którzy badają nierozwiązane sprawy sprzed lat, liczą, że uda im się ustalić, kto zabił chłopca, ponieważ technika kryminalistyczna w ciągu ostatnich trzech dekad bardzo się rozwinęła np. w zakresie analizy materiału genetycznego. Śladów będą szukali m.in. na pętli sznurowadła, którą nastolatek miał zaciśniętą na szyi. - Ktoś musiał jej dotykać, jest duża szansa, że znajdziemy tam materiał DNA, który będzie można porównać - powiedział prokurator Batycki. Specjaliści kryminalistyki przeanalizują również dotychczas zgromadzony materiał dowodowy.

Redakcja poleca

Szczytno. Zabójstwo 12-letniego Marcina. Sprawą zajęło się Archiwum X

Jak opisuje Tygodnik Szczytno, wykluczono “kwestie pedofilskie”, ale chłopiec miał dość nietypowe obrażenia. “Zadrapania, jakby uciekał przez las przed swoim oprawcą bądź oprawcami. Wiele wskazywało też na to, że był okrutnie maltretowany” - czytamy. Na jego twarzy również stwierdzono obrażenia, obrzęki i zasinienia, doznał też urazu wargi.

Zaginięcie 12-latka zgłosiła policji mama chłopca 10 lipca 1993 roku. Chłopak miał iść do swojego wujka i tam przenocować, ale nigdy nie dotarł do jego domu. Ostatni raz widziany był 9 lipca około godz. 19:30 w towarzystwie kolegów, z którymi bawił się w okolicy starego cmentarza. Dzień później jego ciało znalazł grzybiarz, około 1,5 km od domu chłopca.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Tygodnik Szczytno