Obserwuj w Google News

Ziemia zapadła się na terenie ogródków działkowych. Lej ma 6-7 metrów

1 min. czytania
03.07.2023 19:23
Zareaguj Reakcja

Na głębokość około 6-7 metrów zapadła się ziemia na terenie wyłączonej z użytkowania południowej części ogródków działkowych przy ul. Jana Pawła II w Trzebini. W tym samym miejscu zapadlisko pojawiło się w 2021 roku.

ziemia zapadła się w Trzebini
fot. Facebook: SRK

- Sytuację wiążemy z intensywnymi opadami deszczu, które miały miejsce w ostatnich dniach. Jest to reaktywacja zapadliska powstałego w 2021 roku – poinformowała Spółka Restrukturyzacji Kopalń.

Trzebinia. Ziemia zapadła się na terenie ogródków działkowych

Jak przekazał PAP dyżurny małopolskiej straży pożarnej, lej ma 8-9 metrów średnicy i od 6 do 7 metrów głębokości. Zapadlisko pojawiło się na terenie rodzinnych ogródków działkowych "Gaj" przy ul. Jana Pawła II, według danych straży – nie uszkodziło żadnego z budynków. Nikt też nie został ranny.

Południowa część ogródków działkowych jest od maja wyłączona z użytkowania na mocy rozporządzenia wojewody. Jak wskazuje SRK, obszar ten znajduje się w linii starorzecza Koziego Brodu, czyli rejonu, w którym zgodnie z badaniami istnieje największe zagrożeniem powstawaniem zapadlisk.

Redakcja poleca

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ Julia Kalęba (PAP)