,

"Nie oddychała, nie wyczuwali pulsu". Dramatyczna akcja ratunkowa w Warszawie

31.03.2023 08:20

Strażnicy miejscy z Warszawy uratowali 40-letnią kobietę, która targnęła się na swoje życie. - Miała pętle ze sznura wokół szyi, który był przywiązany do drzewa – relacjonował Miejski Reporter. Reanimacja przyniosła skutek, udało się przywrócić funkcje życiowe.

Warszawa. Akcja ratunkowa
fot. Adam Burakowski/REPORTER, zdj. ilustracyjne

Dramatyczna akcja ratunkowa rozgrywała się w środę późnym wieczorem w okolicach ronda Wiatraczna w stolicy. Przechodnie poinformowali strażników o leżącej na trawniku przy drzewie kobiecie, która nie daje oznak życia.

"Dwoje ludzi poinformowało strażników, że na pobliskim skwerze znajduje się osoba potrzebująca pomocy, a sami nie potrafią jej udzielić. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do interwencji" – relacjonowała Straż Miejska w Warszawie.

Warszawa. Kobieta targnęła się na życie. Dramatyczna akcja ratunkowa

Czterdziestolatka nie oddychała, strażnicy nie wyczuli też na początku pulsu. "Błyskawicznie przystąpili do resuscytacji oraz wezwali pogotowie ratunkowe. Po chwili kobieta delikatnie się poruszyła, a czynności życiowe powróciły" – podali strażnicy ze stolicy.

Miejski Reporter poinformował na Facebooku, że kobiecie rozcięto sznur z szyi, a dopiero po tym można było rozpocząć reanimację. Oznacza to, że postanowiła targnąć się na swoje życie poprzez powieszenie. Ocaloną kobietę zabezpieczono kocem termicznym, została ułożona w pozycji bocznej ustalonej. Na miejsce przyjechali następnie medycy i policjanci. 40-latka trafiła do szpitala, a mundurowi prowadzili dalsze czynności.

Gdzie szukać pomocy?

Osoby w kryzysie psychicznym lub borykające się z myślami samobójczymi mogą zadzwonić na bezpłatny telefon Centrum Wsparcia - 800 70 2222, który jest czynny przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, również w święta. Pomoc można znaleźć także na stronie internetowej www.centrumwsparcia.pl.

RadioZET.pl/Strazmiejska.waw.pl/Miejski Reporter

Logo radiozet Dzieje się